Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Trzech youtuberów usłyszało poważne zarzuty! Jeden z nich trafił do aresztu

Kilka dni temu trzech youtuberów z ekipy "Kamerzysty" opublikowało w sieci szokujący film z udziałem niepełnosprawnego intelektualnie mężczyzny. Jak dowiedział się Pudelek, usłyszeli już zarzuty prokuratorskie.

"Kamerzysta" (sprawdź!) po przytłaczającej fali krytyki zdecydował się niezwłocznie odnieść do oskarżeń. Tłumaczył wtedy, że nie wiedział o niepoczytalności 18-letniego mężczyzny, który sam się do niego zgłosił i z chęcią wykonywał wszystkie "zadania". Youtuber uważał więc, że "nie ma za co przepraszać". 

Prokuratura uznała jednak inaczej. Do zatrzymania patoyoutuberów doszło w sobotę. 

- Trzem zatrzymanym prokuratura postawiła zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny (z artykułu 207 paragraf 1a kodeksu karnego) - przekazała prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w rozmowie z portalem.

Reklama

- Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Co do jednej osoby zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną i współoskarżonymi. W stosunku do pozostałych dwóch oskarżonych prokuratura wnioskowała o zastosowanie aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Ostatecznie sąd orzekł miesiąc aresztu tymczasowego w stosunku do jednego z zatrzymanych. Drugi natomiast został objęty dozorem policyjnym - dodała rzeczniczka.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy bulwersującego filmu opublikowanego w internecie, na którym pod pretekstem podejmowania wyzwań upośledzony intelektualnie chłopak wykonuje serię poniżających czynności (m.in. wejście do szamba, skok do kontenera, czy "jedzenie" kocich odchodów). Za "produkcję" odpowiada Łukasz W., posługujący się pseudonimem "Kamerzysta" oraz członkowie jego "ekipy". 

Niepełnosprawnego mężczyznę rozpoznała na nagraniu jego była opiekunka, która poinformowała odpowiednie służby. 

Kim jest "Kamerzysta"?

Choć youtuber długo ukrywał się pod pseudonimem "Kamerzysty", to jakiś czas temu na jaw wyszło jego prawdziwe imię i nazwisko. Wiele osób zastanawia się także, ile lat ma "Kamerzysta". Niestety w sieci na próżno szukać oficjalnych informacji na temat jego wieku. Niektórzy internauci twierdzą, że obecnie ma on około 27 lat.

Przez długi okres chłopak współpracował z innym, również kontrowersyjnym youtuberem, "Lordem Kruszwilem" (sprawdź!), który w swoich filmikach także poniżał ludzi, w tym osoby niskorosłe i bezdomnych. Był jego operatorem kamery. W filmach Kruszwila pojawiał się w papierowej torbie na głowie, nie zdradzając wówczas swojej tożsamości. Nadal, choć znane jest już imię i nazwisko chłopaka, zawsze nosi maskę, która zakrywa większą część jego twarzy. Drogi youtuberów rozeszły się w 2019 roku. 

"Kamerzysta" jest idolem nastolatków, obecnie jego konto obserwuje 2,21 mln subskrybentów. 

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kamerzysta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje