Przejdź na stronę główną Interia.pl

Trudny rozwód Andrzeja Grabowskiego. Szykuje się długa wojna o majątek!

Na początku września w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa z udziałem Andrzeja Grabowskiego (65 l.). Aktor stara się o ustanowienie rozdzielności majątkowej. Co to oznacza dla jego żony Anity Kruszewskiej (47 l.), z którą jest w separacji?

Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" w sądzie pojawił się w asyście prawnika i kilku świadków. W mediach poinformowano, że rozpoczął się proces rozwodowy aktora i jego żony Anity Kruszewskiej, która w ubiegłym roku złożyła pozew, żądając zakończenia trwającego 7 lat związku.

Reklama

Jednak - jak udało się dowiedzieć "Na Żywo", sprawa dotyczyła innej kwestii. - 6 września odbyła się sprawa o rozdzielność majątkową. Termin sprawy rozwodowej państwa Grabowskich nie jest jeszcze znany - mówi "Na Żywo" Anna Ptaszek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Rozwód pary może ciągnąć się nawet kilka lat. Aktor postanowił więc zabezpieczyć się przed finansowymi roszczeniami żony. W dniu rozprawy Anita nie pojawiła się jednak w sądzie.

- Miała na ten dzień wyznaczone badania lekarskie, których nie mogła przełożyć - wyjaśnia osoba z jej otoczenia. - Dbanie o zdrowie, które nadal mocno szwankuje, to dla niej priorytet.

W 2015 r. żona aktora przeszła dwa udary mózgu. W ich następstwie miała poważne problemy ze wzrokiem, groziła jej jego utrata. W tym dramatycznym czasie kobieta czuła się bardzo osamotniona.

- Przed Wielkanocą Andrzej stwierdził, że powinniśmy się rozstać. Powiedział mi, że nigdy nie byliśmy prawdziwym małżeństwem i zaproponował, że da mi jakąś kwotę, żebym od niego odeszła. To było jak potwarz - wyznała w jednym z wywiadów Anita Kruszewska.

By uratować wzrok, przeszła diagnostykę w austriackiej klinice i opłaciła ją sama. Jak twierdzi, małżonek - choć zarabia znakomicie (za udział w jednym tylko odcinku programu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" otrzymywał podobno 16 tys. zł) - wspomógł ją jedynie kilkoma drobnymi kwotami. Teraz chce całkowicie odciąć się od niej finansowo.

- Jeśli sąd orzeknie rozdzielność majątkową, to wszystko, co od tej pory zarobi pan Grabowski, będzie jego wyłączną własnością. Nie będzie też odpowiedzialny za ewentualne długi żony i będzie można od razu przystąpić do podziału majątku - wyjaśnia w rozmowie z "Na Żywo" mecenas Piotr Paduszyński.

Wytoczenie sprawy o ustanowienie odrębności majątkowej to kolejny cios dla Anity Kruszewskiej, która jest w trudnej sytuacji finansowej. Stan zdrowia nie pozwala jej wrócić do zawodu charakteryzatorki filmowej, który wcześniej wykonywała. - Niewiele jest mnie w stanie już zaskoczyć - mówi "Na Żywo".

Przez lata parze wiodło się znakomicie. Anita pełniła funkcję menadżera męża. Wspólnie zbudowali dom o wartości 5 mln zł w Wężyku koło Grodziska Mazowieckiego. We wniosku rozwodowym Anita domaga się od męża 10 proc. jego wartości, on zaproponował jej 1 proc, czyli 50 tys. zł.

Andrzej Grabowski nie chce komentować słów żony. Kolejna rozprawa odbędzie się w połowie października.

***

Zobacz więcej materiałów:

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje