Reklama
Reklama

Torbicka uderza w PiS: "Stajemy się strasznym zaściankiem"

Grażyna Torbicka (62 l.) do tej pory raczej unikała angażowania się w tematy polityczne. Dziennikarka skupiała się przede wszystkim na tym, na czym zna się najlepiej, czyli na kinie. Wszystko wskazuje na to, że miarka się przebrała i Grażyna Torbicka nie zamierza dłużej milczeć.

Grażyna Torbicka: poglądy polityczne

Grażyna Torbicka jest osobą wyjątkowo powściągliwą w kwestiach politycznych. Tym razem dziennikarka podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi rządów PiS. Jej zdaniem partia wyrządziła naszej ojczyźnie wiele zła. W programie "Kobiecy punkt widzenia" padło sporo gorzkich słów. Grażyna Torbicka uważa, że Polacy mają ogromny problem ze wzajemną komunikacją.

Reklama

Prezenterka odniosła się do rządów PiS. Stwierdziła, że w Polsce nie ma obecnie warunków do debaty. 

Grażyna Torbicka o aborcji

Grażyna Torbicka nie omieszkała wyrazić swojego zdania na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, który był początkiem zmian polskiego prawa aborcyjnego. Sędziowie orzekli wówczas, że tzw. praktyki eugeniczne, polegające na przerywaniu ciąż obarczonych wadami wrodzonymi, w tym ciężkimi upośledzeniami są niedopuszczalne. W chwili obecnej w Polsce jedynymi przesłankami do legalnej aborcji jest sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia matki oraz ciąża będąca wynikiem czynu zabronionego np. współżycia przed 15. rokiem życia bądź gwałtu.

Grażyna Torbicka sprzeciwia się obowiązującemu w Polsce prawu aborcyjnemu i uważa, że decyzja o kontynuowaniu ciąży powinna należeć do kobiety.

Dziennikarka uważa, że przyjmując przepisy zaostrzające prawo aborcyjne, Polska staje się krajem zacofanym.

Grażyna Torbicka: kim jest?

Grażyna Torbicka to polska dziennikarka, konferansjerka i prezenterka telewizyjna. W Telewizji Polskiej pracowała od 1985 roku. Swój debiut konferansjerski miała rok później podczas Festiwalu Piosenki w Sopocie. W późniejszym czasie współtworzyła program kulturalny TVP2 "Kocham Kino". Od 4 lat w TVN Fabuła emitowany jest jej autorski program "Grażyna Torbicka zaprasza". Od stycznia 2019 roku prowadzi audycję "Kocham Cię kino" w Radiu Zet. Od 1981 tworzy związek małżeński z kardiologiem, Adamem Torbickim. 

Zobacz też:

Telefoniczny zamach na Polę Lis opanowany? Córka dziennikarza zabrała głos

Wydawca przeprasza za książkę o zdrajcy Anny Frank. Wstrzymano druk

Piecha o działaniach w sprawie epidemii: Można było zrobić więcej

Wykrywanie grypy i COVID-19 przy użyciu smartfona. Amerykanie stworzyli nową aplikację

Ustawa covidowa. Sejm odrzucił projekt

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka | Prawo i Sprawiedliwość
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy