Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Tomek Karolak został magistrem!

Tomek Karolak (45 l.) uzyskał tytuł magistra sztuki na PWST w Krakowie. Skąd niemal 20-letnie opóźnienie?

Aktor do szkoły teatralnej dostał się za czwartym razem. Dyplom obronił jednak dopiero teraz, po niemal dwudziestu latach. Powód? Brak czasu!

Reklama

- Już na trzecim roku dostałem etat w teatrze, dużo grałem i nie było kiedy siedzieć nad pracą - tłumaczy na łamach magazynu "Dobry Tydzień". Po co mu dyplom teraz, gdy jest już rozpoznawalny i może grać w filmach? Jak się okazuje, Karolak startował w konkursie na dyrektora stołecznego Teatru Ateneum, a zarządzający miejską sceną musi mieć wyższe wykształcenie.

Szefem Ateneum nie został, ale z tytułu magistra bardzo się cieszy. - Pisałem o dramacie "Bolesław Śmiały" Stanisława Wyspiańskiego. Znalazły tu też ujście moje pasje historyczne. Ciekawi mnie relacja króla z biskupem Stanisławem, który jest przecież patronem Polski - mówi aktor z uśmiechem.

Przed egzaminem prosił o wsparcie tym razem nie Matkę Boską Kożuchowską, a  Matkę Boską Łokietkową z Wiślicy, którą przed laty obrał sobie za patronkę. - W planach mam jeszcze zrobienie doktoratu - zdradza Karolak. I na kolegów bez dyplomu patrzy nieco z góry. Ostatnio Annę Muchę nazwał "amatorką", nie chcąc zaangażować w swoim Teatrze Imka.

***

Zobacz więcej materiałów:

Dobry Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »