Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Tomasz Wolny z TVP przerywa milczenie ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego!

Tomasz Wolny (39 l.) postanowił wyjawić, co sądzi na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku poważnej i nieodwracalnej wady płodu, jest zakazana. Słowa dziennikarza TVP szokują!

Nie od dziś wiadomo, że pracownicy TVP powinni mieć zbliżone poglądy do tych, które prezentuje stacja. Najlepszym tego przykładem jest Ida Nowakowska, nazywana pupilkiem Kurskiego.

Dziennikarka jest wierzącą i praktykującą osobą, co niejednokrotnie podkreślała w wywiadach. Tradycja i rodzina to dla niej najważniejsze wartości. Z kolei tych pracowników, którzy zdecydowali się otwarcie mówić o odmiennych poglądach, często czekało niemiłe rozczarowanie. 

W ciągu ostatnich lat z pracą w TVP pożegnali się m.in. Michał Olszański, Jarosław Kret, Monika Zamachowska, czy Barbara Kurdej-Szatan. Wielu z nich po odejściu ze stacji przyznało, że władzom telewizji publicznej nie podobały się odmienne poglądy gwiazd. 

Reklama

Teraz na odważne słowa zdecydował się lubiany przez widzów Tomasz Wolny. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" wyjawił w sieci, co sądzi o protestach kobiet. Dziennikarz zauważa, że w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z kryzysem męskości. 

"Decyzja o aborcji, to często niestety nie kwestia wyboru, ale jego braku. Bo gdy kobieta zostaje w tych tragicznych chwilach sama, opuszczona, zrozpaczona, wystraszona, bez perspektyw to, jaki ma wybór" - napisał na Instagramie Wolny.

Kontynuując swój wpis, dziennikarz zwrócił uwagę, że istnieje sporo mężczyzn, którzy zostawiają ciężarne kobiety, zaraz po tym, gdy dowiadują się o chorobie nienarodzonego dziecka. Według Tomasza to właśnie takie zachowania mężczyzn sprawia, że kobiety decydują się na aborcję. Wolny podkreśla, że prawdziwy mężczyzna, to taki, który bierze odpowiedzialność za poczęte dziecko.

Przy okazji gwiazdor TVP nie wypowiedział się negatywnie na temat kobiet, które zdecydowały się na przerwanie ciąży. 

"Będąc za życiem, jednocześnie jestem absolutnym przeciwnikiem oceniania i piętnowania kobiet i par, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, tylko otaczać wsparciem, a przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić godną i wystarczającą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili" - napisał na Instagramie Wolny.

Prowadzący "Pytanie na śniadanie" zebrał pod postem wiele pochlebnych komentarzy od internautów, którzy pochwalili go za odważne i racjonalne wnioski. Ciekawe, jak na postawę prezentera zapatruje się szefostwo TVP. 

Myślicie, że zostanę wyciągnięte jakieś konsekwencje w stosunku do Tomasza?

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »