Reklama
Reklama

Tomasz Lis zostanie zawieszony?! "Brutalnie skrzywdził Kingę Dudę"

Tomasz Lis (49 l.) po wpadce w swoim programie ma poważne kłopoty. Czy zostanie zawieszony przez władze stacji?

Przypomnijmy: dziennikarz w show "Tomasz Lis na żywo" zacytował wpis Kingi Dudy z fałszywego konta na Twitterze i wraz z Tomkiem Karolakiem oburzał się na jego treść.

Po programie okazało się, że profil, z którego pochodzi notka, jest fikcyjny i nie został on wcześniej należycie sprawdzony.

Zarówno Lis, jak i Karolak po programie przeprosili małą Dudę za swoją wpadkę. Aktor tłumaczył się, że "uległ nieświadomie manipulacji".

O komentarz pokusił się także Paweł Kukiz, podkreślając, że gdyby Lis potraktował w podobny sposób jedną z jego córek, "żadna ochrona nie ocaliłaby grzywy a la 'młody konsomolec'".

Reklama

Dziennikarz przeprosił już na antenie TVP Info. Przeprosiny zostaną także wyemitowane w dzisiejszym wydaniu "Wiadomości".

Jaki los czeka Lisa, czy zostanie on zawieszony za poniedziałkową wpadkę - władze TVP na razie czekają na wyjaśnienia ze strony producentów show, później podejmą dalsze kroki.

Co ciekawe, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła już skarga na Lisa, którą złożyła Barbara Bubula, posłanka PiS.

Jej zdaniem Lis złamał podstawowe zasady etyki dziennikarskiej, dopuścił się rażącej manipulacji i "brutalnie skrzywdził" córkę Andrzeja Dudy.

Bubula żąda usunięcia Tomasza Lisa i jego programu z Telewizji Polskiej.pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy