Reklama
Reklama

Tomasz Lis sprzedał willę za kilka milionów zł! To nie jest rekordowa kwota w tej okolicy...

Tomasz Lis sprzedał niedawno swój luksusowy dom w Konstancinie. Media obiegła informacja, że posesja miała osiągnąć zawrotną kwotę 5 milionów euro. Dziennikarz zaprzeczył jednak i nie chciał komentować tych doniesień. Nie podał też prawdziwej kwoty. Ile tak naprawdę kosztują domy w podwarszawskiej miejscowości?

Tomasz Lis sprzedał swój dom

Ostatnio media rozpisywały się o willi Tomasza Lisa, która została wystawiona na sprzedaż. Kwota nieruchomości opiewała na 5 mln euro! Za tę zawrotną kwotę można było kupić dom o powierzchni 500 m kw., znajdujący się na ponad 3,5 tys. m kw. 

Z ogłoszenia można się dowiedzieć, że posiadłość składa się z trzech kondygnacji. Na parterze znajduje się salon, kuchnia, jadalnia, pokój, WC, sypialnia z garderobą i łazienką oraz gabinet. A gdy upał doskwiera można zaczerpnąć kąpieli w wewnętrznym basenie. Na piętrze znajdziemy dwie sypialnie z łazienkami, dużą sypialnię, gabinet i łazienkę.

Reklama

Tomasz Lis odniósł się do tych plotek i udzielił komentarza dla "Faktu". Wyjaśnił, że cena nie jest prawdziwa, a wręcz "jest kompletnie z sufitu". Dodał, że tematu nie ma, ponieważ dom został już sprzedany. Dziennikarz nie chciał podać prawdziwej kwoty.

Kosztowne zagłębie celebrytów

Przypomnijmy, że miejscowość Konstancin-Jeziorna to zagłębie drogich posiadłości, w których mieszka wielu celebrytów. Możemy tam trafić nie tylko na nowoczesne budynki. Są również zabytkowe rezydencje rozsiane po zielonym obszarze i ukryte w drzewach. 

Ponieważ to luksusowa okolica, to ceny domów sięgają milionów złotych. "Na poziom cen domów wpływa standard wykończenia, lokalizacja, wiek budynku czy powierzchnia gruntu, na którym stoi nieruchomość" - mówi w rozmowie z "Business Insider" Małgorzata Wełnowska, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w Cenatorium. I dodaje, że w zeszłym roku rekordem była transakcja na prawie 12 mln zł.

10 tys. zł za m2 w Konstancinie

Próżno zatem szukać taniego jednorodzinnego domu w tej okolicy. Średnia cena za m2 wynosi mniej więcej 10 tys. zł! "Zbywcy, jak i nabywcy często są osobami znanymi z pierwszych stron gazet, zarówno faktowi wystawienia na sprzedaż, jak i zakupu kosztownej nieruchomości, nie nadaje się niepotrzebnego rozgłosu" - wyjaśnia w rozmowie z "Business Insider" Marcin Drogomirecki z Grupy Morizon-Gratka

Transakcja, zakup i sprzedaż przeprowadzana jest przez doświadczonych pośredników, których przede wszystkim cechuje dyskrecja.

***

Zobacz także: 

Tomasz Lis już sprzedał swój wielki dom w Konstancinie. Nie dostał za niego 5 milionów euro. "Cena kompletnie z sufitu"

Tomasz Lis i jego zarobki. Te sumy przyprawią cię o zawrót głowy!

Wojna o fortunę Krzysztofa Krawczyka. Szokujące szczegóły sądowej batalii. "Gra idzie o kilkadziesiąt... milionów"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy