Reklama

Reklama

Reklama

Tomasz Lis pogratulował swojemu następcy w "Newsweeku" Tomaszowi Sekielskiemu

Tomasz Lis złożył dzisiaj gratulacje nowemu redaktorowi "Newsweek Polska" Tomaszowi Sekielskiemu i życzył mu powodzenia. Internauci ocenili temperaturę i wylewność wpisu na dość chłodną.

Tomasz Lis pogratulował Tomaszowi Sekielskiemu

Tomasz Lis po dziesięciu latach współpracy z magazynem  "Newsweek Polska" rozwiązał umowę z wydawcą. 1 czerwca w mediach ujawniono, że jego miejsce na tym stanowisku zajmie Tomasz Sekielski. 

Tomasz Lis, mimo że rozstał się z Ringier Axel Springer Polska w dość zagadkowych okolicznościach, to po zapowiedzi o nowym naczelnym "Newsweeka" zamieścił na swoim Twitterze gratulacje dla dziennikarza.

Reklama

Pod wpisem dziennikarza internauci wpisali wiele komentarzy z życzeniami dla niego i Tomasza Sekielskiego. Były też pytania, gdzie będzie można teraz usłyszeć Tomasza Lisa. Nie zabrakło też złośliwych wpisów, oceniających chłodny i oficjalny styl gratulacji. Internauci wątpią w szczerość wpisu:

Tomasz Lis odszedł z "Newsweeka"

Do tej pory nie są znane przyczyny rozwiązania umowy z Tomaszem Lisem, a on sam nie skomentował sprawy. Pracował jako redaktor naczelny "Newsweeka" przez ponad 10 lat. Do redakcji trafił prosto z tygodnika "Wprost". Razem z nim do RASP przeszła sporą grupę dziennikarzy i felietonistów.
Lis przez kilka lat łączył funkcję redaktora naczelnego z prowadzeniem autorskiego programu na żywo w TVP. Po zakończeniu współpracy przerzucił się na cotygodniowy program "Świat_pl", który także stracił po rozwiązaniu umowy z Ringier Axel Springer Polska.

Decyzja o zakończeniu współpracy z Lisem została ogłoszona zespołowi 24 maja przez prezesa Marka Dekana, który przeczytał wspólne oświadczenie firmy i dziennikarza podczas telekonferencji. 

Zobacz też:

Tomasz Sekielski nowym redaktorem naczelnym Newsweeka! Zastąpi Tomasza Lisa

Sienkiewicz była "najstarszą matką w Polsce". Dzieci poszły w jej ślady i robią karierę

Książę George i księżniczka Charlotte wygryźli Meghan Markle! Żona księcia nie będzie zachwycona...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis | Tomasz Sekielski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy