Reklama
Reklama

To przez nią powiększają piersi

Wśród brytyjskich kobiet gwałtownie wzrósł popyt na operacyjne powiększanie biustu. Chirurdzy plastycznie uważają, że osobą, która po części przyczyniła się do tej mody jest zmysłowa aktorka Christina Hendricks, znana z serialu "Mad Men".

Ze statystyk opracowanych przez British Association of Aesthetic Plastic Surgeons (BAAPS) wynika, że w porównaniu z rokiem 2009, liczba Brytyjek, które zdecydowały się powiększyć biust wzrosła o 10 procent.

Źródło to zasugerowało, że na tę tendencję mogła wpłynąć zmysłowa i pełna sylwetka Hendricks. "Można to uznać za jeden z argumentów. Christina Hendricks to wspaniała kobieta, a figura klepsydry znowu wraca do łask" - wyjaśnia przedstawiciel BAAPS.

Najwyraźniej kobiety wzięły sobie do serca słowa brytyjskiej minister do spraw równości, Lynne Featherstone, która w lipcu 2010 roku uznała Hendricks za wzór do naśladowania.

Reklama

"Christina Hendricks jest absolutnie fantastyczna. Potrzebujemy więcej takich kobiet. Kiedy kobieta o krągłych kształtach staje się wzorem do naśladowania, od razu robi się z tego sensację. Nie powinno to być tak niezwykłe" - apelowała pani minister.

Chęć naśladowania Hendricks wydaje się oznaką niezwykłej zmiany w mentalności. Jednak ona sama nie czuje się dobrze ze swoimi pełnymi kształtami w rozmiarze 42, szczególnie kiedy otaczają ją "niewidzialne" koleżanki po fachu noszące rozmiar "0".

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Christina Hendricks
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy