Reklama
Reklama

Taką emeryturę dostanie Andrzej Gołota. Nie ma powodów do zadowolenia, straci sporo pieniędzy

Andrzej Gołota ma na swoim koncie wiele sportowych osiągnięć, w tym brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, który wywalczył w 1988 roku w Seulu. Jak się jednak okazuje, były bokser nie ma co liczyć na olimpijską emeryturę. Wszystko z jednego powodu...

Andrzej Gołota. Jeden z nasłynniejszych polskich sportowców dostanie lichą emeryturę

Andrzej Gołota może się pochwalić jedną z najbardziej spektakularnych karier w historii polskiego sportu. Utalentowany pięściarz zdobył sławę nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, a największe sukcesy świętował w latach dziewięćdziesiątych. Dzięki walkom z utytułowanymi rywalami Polak na dobre zapisał się w historii dyscypliny.

Urodzony w Warszawie sportowiec ma także udane życie prywatne. Od 1990 roku Gołota jest w szczęśliwym małżeństwie z Mariolą Gołotą. Choć para ma już za sobą ponad 30-letni staż, czuje się ze sobą znakomicie i nie może narzekać na związkową rutynę.

Reklama

Andrzej Gołota nie dostanie olimpijskiej emerytury?

Dziś Andrzej Gołota jest już na sportowej emeryturze i z powodzeniem korzysta z wolnego czasu, którego obecnie ma pod dostatkiem. Nie zaprzecza jednak, że czuje czasem, tęsknotę za sportową rywalizacją.

"Ciężko rozstać się z tą przygodą, jaką jest boks. Ja naprawdę chciałbym jeszcze boksować. Ale tylko myślą bym chciał, bo ciało już niedomaga. Co z tego, że chciałbym jeszcze boksować, kiedy wiem, że już nie powinienem" - tłumaczył w rozmowie z "Faktem".

Ostatnio głośno zrobiło się na temat podwyżek dla sportowców, którzy otrzymują emeryturę olimpijską. Okazuje się jednak, że Andrzej Gołota, który w 1988 roku zdobył w Seulu brązowy medal olimpijski... nie dostanie dodatkowych pieniędzy.

Taką emeryturę dostanie Andrzej Gołota. Nie ma powodów do zadowolenia, straci sporo pieniędzy

W mijającym roku emerytowani medaliści otrzymywali 3942,81 zł brutto, w przyszłym roku ta suma będzie nieco wyższa i wyniesie 4203,04 zł brutto. Podwyżka ominie jednak Andrzeja Gołotę. Wszystko z powodu restrykcyjnych zasad. By otrzymywać świadczenia, trzeba być bowiem obywatelem naszego kraju i przebywać na terenie Unii Europejskiej.

Były bokser może pochwalić się polskim paszportem, na co dzień mieszka jednak za oceanem, a to oznacza, że nie przysługuje mu olimpijska emerytura.

Choć Polak zapewne nie jest z tego powodu zadowolony, można mieć pewność, że środki, które zgromadził podczas lat swojej imponującej kariery sprawiają, że 55-latek nie narzeka na brak gotówki.

Zobacz też:

Żona Andrzeja Gołoty podzieliła się wyjątkowym zdjęciem. Rodzina razem świętuje ważne święto

Andrzej i Mariola Gołota na uroczystej kolacji federacji IBF. Jak dziś wygląda 55-letni bokser? 

Córka Andrzeja Gołoty bardzo się zmieniła. Tak teraz wygląda 32-latka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Gołota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy