Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tak dzisiaj żyje Stanisława Ryster. Wyrzucili ją z dnia na dzień

Maksymalnie z życia brać

Wcześnie, bo w wieku 20 lat, wyszła za mąż. Jednak kiedy okazało się, że studencka miłość nie pasuje do dorosłego życia, nie ratowała małżeństwa za wszelką cenę. Ma jedyną córkę, Martę.

Reklama

- Na początku ciągle uważałam, że rozwód to tragedia. A potem powiedziałam: Co ja za karę żyję? Nie ma zgodności charakteru, to nie można na siłę. To moje jedno życie. Bisów nie ma. Trzeba życie przeżyć tak, żeby nie zrobić komuś krzywdy, ale maksymalnie z niego brać. Bo to dar od Boga. Jeden jedyny.

Z drugim mężem też się nie ułożyło, ale pozostali w serdecznych stosunkach. - Rozstaliśmy się, ale bardzo się lubimy - mówiła. Jest bardzo związana z córką i wnukami: 15-letnią Leną i 12-letnim Olafem, które - w tajemnicy przed córką - rozpieszcza, zabierając na hamburgery czy lody. Ma przy tym wiele pasji. Uwielbia podróże, kocha koty, namiętnie gra w brydża i lubi od czasu do czasu poczuć emocje hazardowe.

Zdarza jej się bywać na wyścigach konnych na Służewcu czy wstąpić do kasyna. Potrzeba nieustannych wrażeń zapewne bierze się z jej ulubionego stwierdzenia, że emocje to motor jej życia. Nie chce być zgorzkniałą emerytką tylko czerpać z życia tyle, ile tylko się da.

Twierdzi, że pieniądze są po to, by je wydawać. - Spełniam swoje zachcianki. Lubię wyjeżdżać za granicę. A jak już wyjadę, to nigdy nie myślę, że szkoda wejść do lepszej restauracji - mówi.

Uważa, że żyć trzeba tu i teraz. Ma 76 lat, ale nie ogląda się za siebie i niczego w życiu nie żałuje. - Mnie interesuje dziś i jutro. I to jest chyba dobra zasada, bo gdybym nawet miała w życiu największe kłopoty - zasypiam normalnie, nie dręczą mnie koszmary - wyznaje.

Pytana o to, co chciałaby jeszcze w życiu zrobić, mówi bez wahania: - Chciałabym dobrze żyć i robić to, co chcę!

***

Zobacz więcej materiałów:

Rewia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stanisława Ryster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje