Reklama

Reklama

Reklama

Synek aktorki serialu "Niania" ciężko chory!

Maria Maciejowska (26 l.) za pośrednictwem jednej z fundacji błaga o pomoc dla swojej pociechy!

Maria zyskała popularność dzięki roli Małgosi w hitowym serialu TVN "Niania", z Tomkiem Kotem i Agnieszką Dygant w rolach głównych. Po zakończeniu emisji, Maciejowska wycofała się z show-biznesu i skupiła na życiu rodzinnym. 

Trzy lata temu została mamą Tymona. Niestety, dziecko jest bardzo chore i od blisko dwóch lat zmaga się z białaczką limfoblastyczną. Maluch przeszedł już serię chemioterapii dożylnych, ale na tym nie koniec leczenia, bo czekają go teraz chemie podtrzymujące. Do tego aktorka została z tym wszystkim sama...

Reklama

"Białaczka spowodowała u Tymonka nie tylko spustoszenie w organizmie, ale również odcięła go od normalnego życia. Często nie może wyjść na spacer, ani spotykać się z innymi dziećmi, a widok 'zakazanego' placu zabaw wywołuje płacz - to są efekty braku odporności. Dla mnie jako samotnej matki to nie tylko przeżywanie fizycznego i psychicznego cierpienia dziecka, ale problem  z tak prozaicznymi sprawami jak codzienne zakupy, czy dojazd do szpitala, ponieważ zarówno sklep jak i komunikacja miejska to punkty na długiej liście 'zakazanych' miejsc" - pisze Maria na stronie fundacji, która stara się pomóc jej synkowi.

Maciejowska prosi ludzi dobrego serca o wpłacanie 1% podatku na subkonto Tymona w Fundacji Spełnionych Marzeń. Podstawowe leczenie jest finansowane przez NFZ, ale "wiele lekarstw, opatrunków i środków odkażających sprzęty" bezrobotna aktorka musi kupować za własne pieniądze. 

"Ponadto Tymonek będzie potrzebował np. specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci, które przebyły białaczkę oraz całego procesu fizycznego i społecznego przywracania go do normalnego życia" - dodaje gwiazda Niani".

Małemu Tymonowi życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki, aby udało się uzbierać naprawdę sporą sumę pieniędzy!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maria Maciejowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy