Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Stanisława Celińska: Największa strata to dzieciństwo moich dzieci

Wkrótce poznała przyszłego męża Andrzeja Mrowca. Jak "ptak wierzy w słońca ciepły płomień", tak i aktorka uwierzyła w miłość, małżeństwo i rodzinę. Spotkali się, gdy miała 25 lat, podczas pracy nad "Weselem" w reżyserii Lidii Zamkow. Ujął ją tym, że pewnego dnia kilka godzin czekał na nią pod salą, gdzie ćwiczyła rolę. Ich ślub odbył się w kościele Zbawiciela w Warszawie. Trzy lata później urodził się Mikołaj, a po dwóch latach Ola.

Nałóg zniszczył małżeństwo i karierę

Reklama

Byli tacy szczęśliwi... Z czasem ujawniły się jednak różnice charakteru małżonków. Coraz częściej dochodziło między nimi do awantur. Wtedy Celińska zaczęła topić smutki w alkoholu. "Chciałam być najlepszą aktorką, matką, żoną i kochanką. Przez lata żyłam w gorsecie 'najlepsza'. I nie wytrzymałam tego napięcia. Człowiek, gdy ma za dużą presję, jest nieszczęśliwy. I wtedy ucieka. I ja też zaczęłam uciekać. W alkohol" - przyznaje.

Najpierw straciła męża, potem zaprzepaściła karierę. "Koleżanki boleśnie żartowały: 'Trzymaj się kulisy'. Raz w ogóle nie przyjechałam na plan filmowy, choć cała ekipa na mnie czekała. Coraz częściej zaczęłam zawalać. W końcu telefon zamilkł" - zdradza.

Choć długo musiała odbudowywać nadszarpniętą w środowisku reputację, najbardziej boli ją, że skrzywdziła bliskich. "Największa strata to dzieciństwo moich dzieci. Pewnie w ich pamięci na zawsze już zostaną obrazki pijanej matki" - wyznaje. To dla nich postanowiła walczyć z nałogiem.

Jak mówią słowa piosenki, zaczęła kolejny raz "budować mozolnie swoje gniazdo". "Dla mnie sukces przyszedł za szybko. Oszołomił" - przyznaje z perspektywy czasu. "Zaszumiało w głowie. Wydawało mi się, że już będę tak rozchwytywana. Myślę, że nie potrafiłam sobie z tym wszystkim poradzić. Może za dużo na siebie wzięłam i to mnie przerosło?".

Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Celińska Stanisława

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje