Reklama
Reklama

Słynny reżyser miał wypadek. Odezwał się do fanów po operacji

Krzysztof Zanussi miał pojawić się na warszawskim festiwalu filmowym Script Fiesta w zeszłym miesiącu. Reżyser niespodziewanie nie dotarł jednak na wydarzenie. Okazuje się, że uległ wypadkowi i musiał pilnie przejść operację. W jakim jest stanie? Zanussi odezwał się do fanów.

Zanussi: Intelektualista polskiego kina

Krzysztof Zanussi to znany polski reżyser, który za sprawą poruszanych w swojej twórczości filmowej tematach jest przez wielu ekspertów nazywany intelektualistą polskiego kina.

Za swój wkład w polską kinematografię i kulturę został uhonorowany wieloma nagrodami. Zanussi jest również laureatem festiwalu filmowego we Wenecji, gdzie dostał Złotego Lwa za film “Rok spokojnego słońca". Kiedy więc został zaproszony do bycia prelegentem na festiwalu Script Fiesta, organizatorzy ucieszyli się, że potwierdził swój udział. Do wystąpienia Zanussiego jednak nie doszło. Reżyser miał poważny wypadek.

Reklama

Groźny wypadek Zanussiego

Na chwilę przed planowanym wystąpieniem Zanussiego na festiwalu Script Fiesta organizatorzy poinformowali, że reżyser uległ wypadkowi i musiał przejść operację pod narkozą. Dodali wtedy jeszcze, że już go wybudzono po zabiegu. Sam Zanussi również wtedy zamilka. Teraz w końcu odezwał się do fanów i zdradził więcej szczegółów.

Zanussi przerywa milczenie. Mówi o swoim stanie po operacji

W sieci pojawiło się nagranie, w którym Krzysztof Zanussi informuje o swoim stanie zdrowia. Reżyser zdradził, że w wyniku zdarzenia musiał przejść poważną operację.

Pomimo poważnych konsekwencji zdrowotnych, reżyser zachował pogodę ducha. Mówiąc o swoich szpitalnych przejściach stwierdził, iż ma nadzieję, że na swoich 85. urodzinach, które ma w czerwcu, pojawi się nieco lepiej uczesany. Odniósł się tym samym do swoich zgolonych na potrzebę zabiegu włosach.

Co więcej, jak to na bacznego obserwatora rzeczywistości przystało, nie omieszkał żartobliwie nie wspomnieć, że personel szpitalny znał go raczej z programu “Sprawa dla reportera", niż z jego własnego dorobku filmowego. Czy to ma oznaczać, że powinien zakończyć karierę? Energia Zanussiego raczej wskazywała na to, że może nam jeszcze dostarczyć filmowego arcydzieła.  

ZOBACZ TEŻ:

Krzysztof Zanussi wcale nie chciał tego małżeństwa. Dziś żałuje swoich decyzji

Krzysztof Zanussi wywołał burzę! Szybko wytknęli mu wypowiedź sprzed lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Zanussi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy