Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ślub księcia Harrego i Meghan Markle pod znakiem zapytania?! Królowa Elżbieta II jest nieugięta!

Królowa Elżbieta II (91 l.) nie była zachwycona wyborem wnuka. Dlatego wymogła na jego ukochanej kilka decyzji, by mogło w ogóle dojść do ślubu.

Gdy Doria Radlan (61 l.), mama Meghan Markle (36 l.), oglądała w telewizji moment, gdy oficjalnie ogłaszano zaręczyny jej córki z księciem Harrym (33 l.) - wciąż nie mogła uwierzyć, że nie jest to bajka.

Reklama

Bajka, która wcale nie musiała okazać się prawdziwa. Doria Radlan przez znajomych określana jest jako silna kobieta o mocnej osobowości. To ona miała głęboki wpływ na edukację i życiowe wybory córki. Meghan skończyła katolickie liceum w Los Angeles, chociaż została wychowana przez mamę jako protestantka.

Jej ojciec, Thomas Markle (73 l.), jest za to członkiem Kościoła episkopalnego Stanów Zjednoczonych, który jest częścią Kościoła anglikańskiego. Najciekawsze jest jednak to, że o ile w żyłach taty przyszłej księżnej płynie holendersko-irlandzka krew, to jej mama jest... Afroamerykanką!

Sama Meghan wielokrotnie wspominała, że gdy była mała wielu ludzi traktowało jej mamę jak jej opiekunkę. Ona jest dumna ze swego pochodzenia, ale bardzo ją martwią liczne rasistowskie ataki, które pojawiły się wobec niej.

Zaskakujące w związku Meghan oraz księcia Harry’ego jest to, że w całej historii brytyjskiej monarchii nie zdarzył się jeszcze nigdy dotąd taki przypadek, żeby następca tronu poślubił Amerykankę, w dodatku o afrykańskich korzeniach, która dodatkowo jest straszą od niego o kilka lat aktorką i do tego jest też... rozwódką! 

W 2011 roku, po kilku latach znajomości Meghan poślubiła producenta filmowego i menedżera gwiazd Trevora Engelsona (41 l.). Po osiemnastu miesiącach małżeństwo rozpadło się. Oficjalnym powodem miała być małżeńska rozłąka, która nie wpływała dobrze na ich związek.

Nieoficjalnie mówiło się o romansie aktorki z hokeistą Michaelem Del Zotto (27 l.). Sporo emocji budzi też aktorska kariera Meghan. Ma ona w swoim dorobku kilka śmiałych kadrów, o których zapewne wolałaby teraz zapomnieć. Choćby te rozbierane, pochodzące z serialu "Suits".

Wszystko to sprawiło, że Pałac Buckingham przed zaręczynami postawił Harry’emu, ale przede wszystkim Meghan kilka warunków. Jednym z nich była całkowita rezygnacja z kariery aktorskiej. I to już się stało.

Drugim jest zrzeczenie się amerykańskiego obywatelstwa na rzecz brytyjskiego. I trzeci, najważniejszy warunek, że zmieni wiarę. Rzecznik księcia Harry’ego, Jason Knauf, ogłosił, że przed ślubem Meghan Markle zostanie ochrzczona w kościele anglikańskim.

Poprzez chrzest, a później bierzmowanie odda szacunek babci księcia Harry’ego. Królowa Elżbieta II jest bowiem głową Kościoła anglikańskiego i wygląda na to, że Meghan nie ma innego wyjścia, jak poddać się jej woli. 


Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry i Meghan Markle

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje