Reklama
Reklama

Shakira została oskarżona o oszustwa podatkowe. Grozi jej 8 lat więzienia i... 23 mln euro grzywny!

Shakira (45 l.) to jedna z najbardziej znanych wokalistek na świecie. O popularnej gwieździe było niedawno głośno w związku z rzekomymi zdradami jej męża Gerarda Pique, a także ich rozstaniem. Parę godzin temu w zagranicznych mediach pojawiły się nowe rewelacje dotyczące piosenkarki. Okazuje się, że miała nie płacić podatków. Prokurator domaga się grzywny 23 milionów euro oraz 8 lat pozbawienia wolności!

Ostatnie miesiące nie są zbyt łaskawe dla Shakiry. W show-biznesie niedawno głośno było o jej rozstaniu z ojcem jej dzieci, Gerardem Pique, a teraz media zaskoczyły informacje o oszustwach Kolumbijki. Shakira usłyszała niedawno zarzuty o niepłacenie podatku dochodowego w Hiszpanii.

Shakira nie płaciła podatków

Shakira obecnie ma znacznie poważniejszy problem niż rozstanie z Pique. Okazuje się, że kobieta usłyszała niedawno zarzuty o to, że nie płaciła podatku dochodowego w Hiszpanii od 2012 do 2014 roku. Okazuje się, że sprawa ciągnie się od kilku lat. W lipcu 2021 roku ze względu na zgromadzenie odpowiedniej ilości dowodów oskarżono wokalistkę aż o sześć przestępstw podatkowych.

Reklama

Kolumbijka miała nie zapłacić 14,5 miliona euro. 45-latka tłumaczyła się, że w tamtych latach nie mieszkała w Hiszpanii. W latach 2012 do 2014 jej oficjalnym miejscem zamieszkania były Bahamy. Śledczy ustalili jednak, że większą część spędzała w Katalonii. Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli pobyt jest dłuższy niż 183 dni w roku, podatki powinny być odprowadzane w tym kraju.

Według doniesień "El Pais", prokurator prowadzący sprawę domaga się grzywny 23 milionów euro oraz 8 lat pozbawienia wolności. Gwiazda została ostatnio przyłapana przez fotoreporterów i wygląda tak, jakby się tym w ogóle nie przejmowała. Shakira oraz jej pociechy wolny czas spędzają na wypoczynku na jednej z plaży w Meksyku.


Shakira - kariera i życie prywatne

Shakira urodziła się 2 lutego 1977 roku w Barranquilli. Swoją pierwszą piosenkę, "Tus gafas oscuras", napisała w wieku 8 lat.

Dzięki znajomości z Cio Vargaza podpisała kontrakt z wytwórnią Sony. W 1991 roku ukazał się na rynku jej pierwszy album "Magia".

W 1999 roku nagrała koncert MTV Unplugged, za który otrzymała nagrodę Grammy.

17 maja 2011 roku zagrała swój pierwszy koncert w Polsce, występując w łódzkiej Atlas Arenie.

8 listopada 2011 roku Shakira odsłoniła swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. W czerwcu 2012 roku ponownie pojawiła się w Polsce, tym razem w związku z meczami reprezentacji Hiszpanii na UEFA Euro 2012.

W 2000 roku rozpoczął się trwający ponad dziesięć lat nieformalny związek Shakiry z synem argentyńskiego prezydenta, Antoniem de la Rua.

Od 2010 do 2022 roku piosenkarka była związana z młodszym o dziesięć lat Gerardem Piqué. Para ma dwóch synów: Milana i Sashę. W czerwcu 2022 roku Shakira i Piqué rozstali się.

Zobacz też:

Gerard Pique zdradzał Shakirę już kilka lat temu: "Lubił podjechać od tyłu"

Shakira wybrała już kraj, gdzie chce mieszkać z dziećmi po rozstaniu z Gerardem Pique. Pojawiły się jednak problemy...

Shakira trafiła do szpitala? Rzecznik piosenkarki dementuje: "Cieszy się doskonałym zdrowiem"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Shakira
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy