Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Schwarzenegger nie przyjedzie do Polski

Gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, nie przyjedzie do Łodzi na obchody 65. rocznicy likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto. Do urzędu miasta dotarł faks z biura gubernatora informujący, że nie będzie on uczestniczył w uroczystościach.

O tym, że były hollywoodzki gwiazdor przyjedzie w sierpniu do Łodzi, informowała tydzień temu rzeczniczka obchodów Agnieszka Ostapowicz.

Reklama

Według niej, do miasta nawet dotarły informacje, że to gubernator Kalifornii miał wyrazić zainteresowanie obchodami i dlatego prezydent miasta skierował do niego oficjalne zaproszenie. Ostateczna odpowiedź miała być znana pod koniec lipca.

Według "Dziennika Wschodniego", Jeff Macedo z biura prasowego gubernatora potwierdził fakt nadejścia zaproszenia, ale powiedział, że żadne podróże zagraniczne gubernatora nie są w tym roku planowane ze względu na stanowe cięcia budżetowe.

"Nie wierzę, aby mogło dojść do takiej wizyty" - konkludował Macedo. Tym bardziej egzotyczna wydała mu się - według gazety - informacja, że to sam Schwarzenegger starał się o zaproszenie.

"Do nas po prostu dotarła nieoficjalna informacja, że jest zainteresowany, ale ja do tej korespondencji nie miałam dostępu, tylko dowiedziałam się o tym. Dlatego pan prezydent (Jerzy Kropiwnicki) wystosował zaproszenie, a potem otrzymaliśmy informacje, że zaproszenie dotarło i musimy czekać na odpowiedź" - powiedziała PAP Ostapowicz.

Dowiedz się więcej na temat: Arnold Schwarzenegger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje