Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Samochód księżnej Diany trafia na aukcję! Z tym autem wiążę się wzruszająca historia...

Księżną Dianę kochały miliony i to nie tylko w Wielkiej Brytanii! Mama Harry’ego i Williama, nazywana "Królową Ludzkich Serc" na zawsze zmieniła oblicze rodziny królewskiej. Co jakiś czas jej rzeczy trafiają na rozmaite aukcje. Zazwyczaj są to suknie lub biżuteria, ale tym razem fani Diany mogą kupić... jej ukochany samochód!

Nie da się ukryć, że księżna Diana jest wciąż jedną z najbardziej lubianych członków rodziny królewskiej. Mimo że od jej śmierci miną wkrótce 24 lata, to pamięć o niej jest niezwykle żywa. Szczególnie ostatnio, gdy coraz głośniej jest w mediach o jej synach, szczególnie o księciu Harrym.

Nic więc dziwnego, że sympatycy rodziny królewskiej, a szczególnie Diany chcą mieć po niej jakąś pamiątkę. Teraz jest okazja do zdobycia prawdziwej perełki! Już 29 czerwca w doku aukcyjnym "Reeman Dansie" zostanie wylicytowany słynny samochód księżnej - Ford Escort Ghia.

Auto jest ponoć w idealnym stanie, wcześniej był pod opieką prywatnego kolekcjonera, który bardzo o niego dbał. Pojazd jest w nienaruszonym stanie, a eksperci przewidują, że może zostać sprzedany nawet za 40 tys. funtów.

Ford wiele znaczył dla księżnej Diany. W 1981 otrzymała go od księcia Karola w prezencie zaręczynowym, zaledwie miesiąc przed ślubem. Matka Harry’ego i Williama uwielbiała żyć zwyczajnie. Gdy tylko nadarzała się okazja, wskakiwała za kółko i odprawiała szofera.

Pojazd ma zachowane oryginalne tablice rejestracyjne, a na jego liczniku znajduje się 83 tys. mil. Cena wywoławcza wynosi od 151 tys. złotych.

Jak wam się podoba?

Reklama

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: księżna Diana

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy