Reklama
Reklama

Są szczęśliwi 42 lata po ślubie. Grażyna Torbicka znalazła przepis na udane małżeństwo

Grażyna Torbicka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości medialnych w polskiej kinematografii. Przez ponad 20 lat prowadziła w telewizji publicznej kultowy program „Kocham Kino”. Jej współpraca z TVP nie wytrzymała próby czasu, jednak zupełnie inaczej jest w jej małżeństwie. Poznaj przepis na sukces małżeński Grażyny Torbickiej.

Jak Grażyna Torbicka poznała swojego męża?

Grażyna Torbicka poznała swojego przyszłego męża... przez przypadek. Choć, jak sama twierdzi, w życiu ich nie ma. Przyszła dziennikarka trafiła do lekarza, którym okazał się jej przyszły teść, w związku z badaniami na prawo jazdy. Doktor Ryszard Torbicki odesłał ją jednak do swojego syna, Adama, w celu dokładniejszej diagnostyki.

Kardiolog miał wykonać echo serca i określić ewentualne dalsze leczenie, lecz jak z rozbawieniem mówi Torbicka: "Właściwie to powiedziałabym raczej, że on mi to serce zainfekował".

Reklama

Dziennikarka od wielu lat przebywa w ekstraklasie przedstawicieli swojego zawodu. Nierozłącznie kojarzy się z klasą, profesjonalizmem i szykiem. Właśnie podejście do spraw zawodowych sprawia, że Grażyna Torbicka chroni swoje życie prywatne. Szczątkowe informacje przekazywane do mediów świadczą o tym, że jej małżeństwo ma się naprawdę dobrze.

Zobacz także: TVN ze skutkiem natychmiastowym wypowiedział umowę z Bosacką. Taki był powód

Historia związku Grażyny i Adama Torbickich

Mimo że pierwsze spotkanie przyszłych małżonków było nieco przypadkowe, a przede wszystkim dość profesjonalne, szybko doszło do kolejnego. W trakcie badania coś między nimi zaiskrzyło do takiego stopnia, że poszli na pierwszą randkę. Biorąc pod uwagę fascynację Grażyny Torbickiej kinematografią, wybór nie mógł być inny — film "Manhattan".

Rok później stanęli na ślubnym kobiercu, a ich małżeństwo trwa do dziś. Jak Torbicka sama twierdzi, nie ma recepty na szczęśliwy związek. Podstawą jest co innego: "Albo miłość jest, albo jej nie ma. Trzeba po prostu kochać". Co ciekawe państwo Torbiccy nie są przesądni. Zaledwie rok po zawarciu związku małżeńskiego Adam Torbicki zgubił obrączkę. Para zdecydowała jednak, że to jest znak, by... Grażyna również przestała ją nosić. I od ponad 40 lat małżeństwo Torbickich nie ma obrączek na dłoniach.

Grażyna Torbicka znalazła przepis na szczęśliwe małżeństwo

Z historii 42-letniego małżeństwa Torbickich wyłania się pewien przepis na długowieczny związek. Oboje są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi i podzielają swoje pasje, zainteresowania, a także życie zawodowe. Grażyna Torbicka sama przyznaje, że stała się przy mężu specjalistką od medycyny. Adam Torbicki z kolei chętnie ogląda filmy podsuwane mu przez żonę czy towarzyszy jej na festiwalach filmowych, które prezenterka prowadzi.

Zobacz także: Nie umiał gotować, a jego program kulinarny oglądały miliony. Dlaczego TVP zwolniło Makłowicza?

Kim jest mąż Grażyny Torbickiej?

Adam Torbicki urodził się 7 lutego 1953 roku w Warszawie. Pochodzi z medycznej rodziny — zarówno jego matka, jak i ojciec byli lekarzami. W 1978 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Jest specjalistą w zakresie kardiologii, a także chorób wewnętrznych. Na tej samej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora (w 1985), a także zrobił habilitację (w 1992) i został profesorem (w 2000). W 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj również:

Schejbal w atmosferze skandalu odeszła ze "Szpilek na Giewoncie". Powodów było kilka!

Widzowie kochali ją w "Kawie czy herbacie". Monika Luft nagle usłyszała, że nie ma dla niej pracy w TVP

Blanka Lipińska cierpi na dwie poważne choroby, które utrudniają jej życie. "2 dni to była już tylko walka z bólem..."

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Torbicka | Adam Torbicki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy