Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rudi Schuberth dostał głodową emeryturę. Musiał wziąć sprawy w swoje ręce

Gdy Rudi Schuberth (66 l.) dowiedział się, że co miesiąc otrzyma zaledwie 1200 zł emerytury, musiał w szybkim czasie z artysty stać się biznesmenem.

Autor takich przebojów jak "Monika, dziewczyna ratownika" (posłuchaj!) czy "Córka rybaka" (posłuchaj!) nie kryje swojego rozgoryczenia. ZUS wyliczył mu głodową emeryturę i gwiazdor zmuszony jest pracować do końca życia.

Reklama

- Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta kwota to jest żenada. Szkoda gadać - stwierdził oburzony. Ale znalazł też inny pomysł na życie.

Szesnaście lat temu zakupił cztery domki na Kaszubach i razem z żoną Małgorzatą przekształcili je w gospodarstwo agroturystyczne. Z czasem miejsce to zasłynęło nie tylko z pięknej okolicy oraz wnętrz udekorowanych antykami i ręcznie robionymi serwetami, ale także z rodzinnej atmosfery, jaką w swoim domu tworzą Schuberthowie.

Małżonkowie mają do dyspozycji kilka pokoi, ale starają się nie przyjmować jednocześnie zbyt wielu gości, by móc każdemu poświęcić czas.

- Tam jest niepowtarzalny klimat. Chce się wracać, bo masz wrażenie, że przenosisz się do innego świata - mówi przyjaciel właścicieli.

Aby ugościć z sercem przybyłych, artysta postanowił serwować im wędliny własnej produkcji. Wyroby są tak chwalone, że piosenkarz zwiększył skalę produkcji. Przy obecnej modzie na ekologię dostrzegł w tym pomyśle źródło dochodu. Interes się rozwinął, więc gwiazdor zajął się także wypiekiem pieczywa i chleba. Ostatnio na manufakturę wynajął nowe budynki.

- Do naszych wyrobów nie używamy żadnych konserwantów, polepszaczy i dodatków przedłużających żywotność. Robimy rzeczy naturalne - reklamuje swoje produkty Schuberth.

Obecnie można je kupić u niego oraz w sklepach, które współpracują z piosenkarzem. Dzięki temu biznesowi nie tylko może zarobić, ale przede wszystkim się utrzymać.

***

Zobacz więcej materiałów:


Na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje