Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rihanna: Od niewiniątka do wampa

Na przestrzeni lat wizerunek Rihanny zmieniał się jak w kalejdoskopie - od długowłosej podśpiewującej nastolatki, po wyzywającą, kipiącą erotyzmem trendsetterkę. Za każdym razem, kiedy obserwujemy radykalne, często kontrowersyjne metamorfozy Barbadoski możemy być pewni, że stoi za tym makijażystka Karin Darnell i stylistka fryzur Ursula Stephen.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy grzeczna Rihanna ścięła włosy, odsłaniając swoją, jak się później okaże, drapieżną osobowość.

Reklama

"Zaczęłam robić wszystko po swojemu, odnalazłam siebie. Lubię swój silny, ostry wizerunek" - tłumaczyła swoją zmianę. Dziś średnio raz na miesiąc media donoszą o nowym fryzjerskim dokonaniu piosenkarki, który jedynie zaostrza jej wizerunek.

Kolejne etapy przemian to garderoba i makijaż. Jeszcze w 2005 roku wokalistka preferowała kolorowe koszulki i luźne spodnie. Dziś w jej garderobie dominują kuse sukienki, lamparcie wzory, wysokie obcasy i zaskakujące trendy, które Rihanna chętnie wyprowadza na ulicę.

A co do makijażu, cóż on z biegiem lat również ewaluował, zyskując na wyrazistości i dojrzałości. Niezmiennie artystce towarzyszy eyeliner, który podkreśla jej orzechowe oczy, do dziś artystka się z nim nie rozstaje. Na teledyskach makijaż Rihanny przekracza liczne granice. Dominuje jedno - smoky eye w różnych odsłonach.

"W przypadku Rihanny lubię aplikować ciemny cień do powiek, również pod dolną powieką, aby wydobyć i powiększyć oko. Dla mnie makijaż smoky musi być mglisty. Nie musimy w nim stosować czerni, najważniejsze, aby kolor był rozmyty. W teledysku do 'Rockstar' ociepliłam czarny smoky-eye kolorem bordo i cieniem w kolorze palonej pomarańczy" - wyjaśnia makijażystka Rihanny, Karin Darnell.

Usta Rihanny nabierają charakteru w zależności od okoliczności bywają karmelowe, brzoskwiniowe, różowe, krwisto czerwone, a nawet czarne - jak w teledysku do "Rockstar". Na co dzień makijażystka chętnie stosuje różne tonacje odcieni jagodowych, które są bardzo modne w tym sezonie.

"Współpracujemy z Rihanną. Ona rozumie modę, trendy - wie, że pod koniec dnia to co robimy to tylko makijaż. Uwielbia makijaż w stylu Twiggy" - zdradza Darnell.

Dowiedz się więcej na temat: Rihanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje