Reklama
Reklama

Rafał Brzozowski wygrał konkurs Premier w Opolu. Nie od razu uwierzył...

Rafał Brzozowski (42 l.) wystartował w rywalizacji z piosenką „ W tym pokoju hotelowym”. Ku swojemu osłupieniu został uhonorowany Nagrodą jury. Najwyraźniej sam nie mógł uwierzyć w swój sukces.

Drugiego dnia jubileuszowego 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu upłynął pod znakiem utworów słyszanych po raz pierwszy oraz ponadczasowych przebojów. 

Drugi dzień Festiwalu w Opolu

Te pierwsze zostały zaprezentowane w konkursie Premier, a znane hity znalazły się w wielokrotnie sprawdzonej przez TVP wspominkowej formule koncertu „Czas ołowiu”. 

W konkursie Premier swoje najnowsze utwory zaprezentowali: Mezo i Liber z piosenką "Jakie masz dziś plany", Anastazja Maciąg z piosenką "Moment" , Dominik Dudek z piosenką "Idę", Sara Chmiel i Gromee z piosenką "Ty i ja", Łukasz Drapała z piosenką "Jeszcze jestem", Iwaneczko z piosenką "Miłość", Ania Sokołowska z piosenką "Jesteś przy mnie", Seibert z piosenką  "Niby tak, niby nie", Rafał Brzozowski z piosenką "W pokoju hotelowym" oraz zespół Tulia i Halina Mlynkova z piosenką "Przerwany".

Reklama

Rafał Brzozowski wygrywa konkurs Premier

Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak po podliczeniu głosów, uzyskanych od regionalnych ośrodków telewizyjnych, zwycięzcą okazał się Rafał Brzozowski. Sam artysta długo nie mógł uwierzyć w to, co właśnie usłyszał, uśmiechnął się dopiero po dłuższej chwili. 

Jury doceniło zaprezentowaną przez niego piosenkę, utrzymaną w stylu charakterystycznym dla niezapomnianego Zbigniewa Wodeckiego. Z kolei nagrodę stowarzyszenia autorów ZAIKS za najlepszy tekst otrzymali Mezo i Liber. Nagroda widzów im. Karola Musioła  przypadła Halinie Mlynkovej i zespołowi Tulia. 

Zobacz też:

Maryla Rodowicz o swojej popularności: „Jakbym była druga, to byłoby niesprawiedliwe” [POMPONIK EXCLUSIVE]

Doda jak srebrny anioł, a Marina niczym księżniczka Disneya. Najpiękniejsze stylizacje z Opola

Kto wygrał Debiuty na Festiwalu w Opolu? Zaskakujące rozstrzygnięcia

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rafał Brzozowski | festiwal opole 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy