Reklama

Reklama

Reklama

R. Kelly spędzi 30 lat w więzieniu. Wokalista został skazany za handel ludźmi i przestępstwa seksualne

R. Kelly (55 l.) to amerykański raper, wokalista i producent muzyczny. Muzyk R&B jest winny przestępstw seksualnych z udziałem nieletnich oraz handlu ludźmi. Sąd skazał go na 30 lat pozbawienia wolności, co w jego przypadku może oznaczać dożywocie.

R. Kelly to amerykański raper, wokalista i producent muzyczny, znany słuchaczom m.in. z przeboju "I Believe I Can Fly". Muzyk R&B jest także laureatem prestiżowej nagrody Grammy. 

Jego kariera rozpadła się, kiedy dekadę temu usłyszał oskarżenia o przestępstwa na tle seksualnym. Mężczyzna miał dopuszczać się gwałtu na nieletnich oraz rozpowszechniać dziecięcą pornografię.

Jedną z jego ofiar miała być piosenkarka Aaliyah, którą poślubił nielegalnie w wieku 15 lat. Mimo że lista miała kilkanaście stron, artysta w 2008 roku został uniewinniony

Reklama

Kolejne przestępstwa ujrzały światło dzienne w dokumencie "Surviving R. Kelly" z 2019 roku. Po wypowiedziach 50 poszkodowanych oraz osób z otoczenia piosenkarz znowu został aresztowany. 

Podkreślano, że świadomie wykorzystywał młode dziewczyny, traktując je jak niewolnice i że żadne pieniądze nie cofną ich traumy. Jedna z nich zeznała, że przed zgwałceniem trzymał ją w odizolowaniu bez wody i pożywienia. 

Wszystkiemu jednak konsekwentnie zaprzeczał. Dopiero we wrześniu 2021 roku został uznany winnym dziewięciu zarzutów. 

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia

Na początku czerwca prokuratura domagała się przynajmniej 25 lat więzienia dla muzyka. Twierdziła, że legenda R&B wykorzystywała swoją popularność, aby manipulować swoimi ofiarami. Obrońcy walczyli jednak o skrócenie wyroku do 17 lat.

Finalnie 29 czerwca w środę R. Kelly został uznany za winnego licznych przestępstw seksualnych, handlu ludźmi oraz prowadzenia przestępczości zorganizowanej i złamania tzw. ustawy Manna, czyli prawa zakazującego międzystanowego handlu usługami seksualnymi.

Wokalista został skazany na 30 lat więzienia, co w jego przypadku może oznaczać nawet dożywocie.

Zobacz też:

UOKiK srogo ukarał influencerów. Na liście Maffashion, Kruszwil i Dubiel

Pożar u Grażyny Wolszczak. Co tam się działo?

Ile zarabia Iga Świątek? Tenisistka była pracowita od dziecka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: r. kelly

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy