Reklama
Reklama

Przemysław Saleta szczerze o chorobie córki. "Nie ma tu znaczenia, że znam lekarzy"

Przemysław Saleta ponad szesnaście lat temu oddał swoją nerkę bardzo ciężko chorej córce. Niestety, narząd służył jej tylko przez pięć lat. Dziewczyna przeszła kolejną operację, która się nie udała. W 2019 roku Nicole ponownie trafiła na listę oczekujących, na której tkwi do dziś. Sportowiec nie traci jednak nadziei na lepszą przyszłość córki.

Na Nicole Saletę czeka kolejna operacja

Nicole Saleta od lat cierpi z powodu niewydolności nerek. Córka sportowca zachorowała, kiedy miała zaledwie 11 lat. Miała już dwie operacje, jednak za drugim razem narząd został odrzucony. Nicole stara się radzić sobie bez tego ważnego narządu, jednak najprawdopodobniej czeka ją kolejna operacja.

Zobacz też: Córka Przemysława Salety potrzebuje pomocy! Dramatyczna sytuacja

Reklama

Przemysław Saleta mówi o stanie zdrowia córki

Przemysław Saleta w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" wyjawił, że jego córka czuje się dobrze. Regularnie jeździ na dializy. Saleta pochwalił się również tym, że Nicole zaczęła trenować, co daje jej doskonałą formę.

"Nicola miała dwa przeszczepy. Z moją nerką funkcjonowała przez jakiś czas. Drugi przeszczep się nie przyjął. Teraz czeka na trzeci. Dializuje się regularnie, ale czuje się dobrze. Zaczęła nawet trenować, więc jest w dobrej formie" - powiedział dziennikarzom Przemysław.

Przemysław pomimo wielu lat oczekiwań na trzecią operację nie traci nadziei. Sportowiec dodał również, że lista, na której znajduje się jego córka, jest umowna. Najbardziej liczy się tu zgodność. Przemysław pomimo tego, iż dobrze zna lekarzy, nie może jednak liczyć na szybszą operację Nicole. Przypadek dziewczyny jest ponoć bardzo skomplikowany.

"Moja córka bardzo długo już czeka na trzeci przeszczep. Sprawa jest bardzo skomplikowana i jest to specyficzny przypadek. Jak widać, nie ma tu znaczenia, że znam lekarzy. Kolejność wśród oczekujących jest też rzeczą umowną. Najważniejsza jest przede wszystkim zgodność, na którą składa się bardzo wiele drobnych elementów. Trzeba patrzeć też z punktu widzenia udanej operacji. Lekarze nie będą ryzykowali, jeśli zbyt mało parametrów pasuje, tym bardziej że ostatni przeszczep u Nicoli się nie przyjął" - powiedział Przemysław.

Zobacz też:

Przemysław Saleta przez całe życie miał słabość do modelek. A teraz?

Córka Przemysława Salety czeka na trzeci przeszczep nerki

Przemysław Saleta zakochany. Kim jest jego wybranka?
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Saleta | Nicole Saleta
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy