Reklama
Reklama

Prawda o synach Królikowskiego wyszła na jaw. Nikt się nie spodziewał

Rafał Królikowski (57 l.) ze związku z Dorotą Mirską doczekał się dwójki dzieci. Małżeństwo wspólnie wychowało 25-letniego dziś Piotra oraz 21-letniego Michała. Jeszcze parę lat temu starszy z braci robił karierę w modelingu, a teraz zajmuje się czymś całkowicie odmiennym. Jego młodszy brat kontynuuje natomiast rodzinną tradycję i realizuje się jako aktor.

Rafał Królikowski: dzieci

Rafał Królikowski przez 28 lat był związany z Dorotą Mirską. Wspólnie przeżyli kawał czasu, ale problemy małżeńskie w pewnym momencie ich pokonały. Na jesieni tego roku media obiegła wiadomość o rozwodzie aktora z byłą dziennikarką "Twojego Stylu". Na szczęście ich dzieci nie odczuły zbytnio rozstania rodziców, ponieważ obaj synowie są już dorośli i prowadzą samodzielne życie.

Reklama

W 2018 roku zrobiło się głośno o starszym synu Rafała Królikowskiego, gdy ten podpisał obiecujący kontrakt z agencją modelek i modeli. Piotr Królikowski w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" opowiadał o reakcji swojego ojca na to, że zamierza rozwijać się właśnie w tym kierunku.

"Trochę się pośmiał, ale raczej w pozytywny sposób do tego podszedł. Zawsze mieliśmy podobne zdanie na temat modeli. Nie było pozytywne, ale zdecydowanie się zmienia. Teraz bardziej szanujemy" - opowiadał w tamtym czasie starszy syn Królikowskiego.

Czas zweryfikował plany Piotra Królikowskiego. Ostatecznie 25-latek ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i został grafikiem. Jego specjalnością jest fotografia, kinematografia i projektowanie. Od czasu do czasu, swoimi pracami chwali się w mediach społecznościowych.

Rafał Królikowski ma dwóch synów

Młodszy syn Rafała Królikowskiego w przeciwieństwie do swojego brata obrał ścieżkę aktorską. Ukończył Ognisko Teatralne przy Teatrze Ochota. Choć działalności kółka nie sposób porównać z edukacją oferowaną przez wyższe szkoły teatralne, Michał Królikowski miał okazję uczestniczyć w warsztatach aktorskich kierowanych przez Dorotę Zięciowską czy Zbigniewa Kaletę. W 2021 roku młodszy syn Rafała Królikowskiego podjął decyzję o kontynuacji doskonalenia swojego warsztatu aktorskiego. 

Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i może się już poszczycić paroma epizodycznymi rolami, m.in.: w "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe", "Leśniczówce", czy "Na sygnale". Mało tego, 20-latek dzięki wsparciu rodziców stawia już pierwsze kroki w rodzimym show-biznesie. W wywiadzie dla "Vivy!" opowiadał, że nigdy nie sądził, że pójdzie w ślady ojca i zostanie aktorem.

"W dzieciństwie chciałem zostać piłkarzem. Przez wiele lat grałem w klubach piłkarskich. Miałem też pomysł, żeby być księgowym w fabryce słodyczy" - mówił Michał Królikowski, cytowany przez "Vivę!".

Michał Królikowski poszedł w ślady ojca

Pierwsza myśl o tym, że mógłby zostać aktorem pojawiła się u niego w liceum, gdy rozpoczęły się przesłuchania do inscenizacji "Quo Vadis". Młodszy syn Rafała Królikowskiego niespodziewanie otrzymał wówczas główną rolę.

"Może to zabrzmieć banalnie, ale kiedy stałem na scenie i czułem niesamowitą energię, która wytwarza się pomiędzy aktorami a widownią, zrozumiałem, że właśnie tutaj jest moje miejsce" - wyznał w wywiadzie dla "Vivy!".

Rodzice pomimo własnych doświadczeń w branży artystycznej, nigdy nie zniechęcali go do podjęcia tej ścieżki. Wręcz przeciwnie, robili co w ich mocy, aby Michał Królikowski odnalazł swoje miejsce na rynku aktorskim.

"Trzymali za mnie kciuki podczas egzaminów na studia aktorskie i bardzo się cieszyli, kiedy okazało się, że się dostałem. Mam wrażenie, że na początku myśleli, że aktorstwo to chwilowa fascynacja, że szybko mi minie. Ale kiedy zrozumieli, że to moja prawdziwa pasja, cieszą się razem ze mną" - powiedział w rozmowie z "Vivą!".

Zobacz też:

Najpierw plotki o rozwodzie, a teraz coś takiego. Rafał Królikowski wywołał poruszenie przemianą

Rozpad małżeństwa to nie jedyne kłopoty w życiu Rafała Królikowskiego

Rafał Królikowski rozstał się z żoną? W mediach aż huczy od plotek

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy