Reklama
Reklama

Polski siatkarz miał ważny powód, by zrezygnować z zawodów. Spływają gratulacje

Wilfredo León Venero (29 l.) kubańsko-polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego właśnie przywitał na świecie swoją trzecią pociechę. Do sportowca spływają gratulacje z wielu zakątków świata!

Wilfredo Leon zrezygnował z zawodów. W tym czasie był na porodówce

Wilfredo León Venero nie przebywa w Japonii, gdzie właśnie trwają mecze Ligi Narodów siatkarzy. Zamiast tego zawodnik jest przy żonie Małgorzacie Leon, która właśnie urodziła ich trzecią pociechę. Wszystko poszło dobrze - zawodnik udostępnił informację na swoich social mediach.

Pierwsze dziecko Wilfredo Leona i Małgorzaty Leon urodziło się w 2017 roku - dziewczynka Natalia szybko stała się oczkiem w głowie rodziców. Następnie na świecie pojawił się syn Cristian, a teraz para doczekała się trzeciego dziecka - drugiej córeczki! Imię jeszcze nie zostało podane, jednak pewne jest, że przyszła na świat 7 czerwca.

Reklama

Wilfredo Leon zwraca uwagę na symbolikę daty

Leon zauważył w dacie narodzin córki pewną symbolikę. Rok temu w tym terminie przeszedł operację. Wcześniej stracił rok w Kadrze Polski przez kontuzję. Dzięki zabiegowi może dalej zajmować się ukochanym sportem.

"Co za rok! 7.06. zawsze będzie dla nas wyjątkową datą" - napisał mężczyzna na Instagramie.

Fani szybko zaczęli komentować szczęście siatkarza. Co więcej, gratulacje spływają w wielu językach. Miłe słowa kierują do siatkarza i jego żony nawet inni sportowcy, np. David Fiel czy Flávio Gualberto.

Wilfredo Leon jest częścią zespołu od 2019 roku

Fani mają nadzieję, że gdy tylko zawodnik nacieszy się rodzinnym czasem i zaopiekuje się pociechą oraz żoną, wróci do pracy, by osiągać kolejne sukcesy.

Warto przypomnieć, że Wilfredo León występuje w reprezentacji Polski od 2019 roku. W lipcu będzie obchodził czwartą rocznicę współpracy. Zgodę w tej sprawie wydała Kubańska Federacja Piłki Siatkowej. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) 24 lipca 2017 otrzymała zgodę Kubańczyków na zmianę macierzystej federacji siatkarza z kubańskiej na polską. We wrześniu potwierdzenie tej decyzji dostarczono do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wilfredo Leon może liczyć na rodziców. Są z niego bardzo dumni

27 lipca 2019 Wilfredo León zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z reprezentacją Holandii, który reprezentacja Polski wygrała 3:0. To był dobry znak i potwierdzenie podjęcia odpowiedniej decyzji. 

Nie tylko zespół, ale również rodzice siatkarza szybko utwierdzili się w przekonaniu, że pomimo stresu związanego z wyjazdem syna z rodzinnego kraju, decyzja jest słuszna. W wywiadzie dla Polsat Sport Państwo Leona Alina Venero Boza i Wilfredo Leon Hechavarria mówili o synu:

"W żadnym momencie nie mieliśmy wątpliwości, jeśli chodzi o wybór Polski przez Wilfredo. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasz syn gra w biało-czerwonych barwach" - oznajmili zgodnie.

Czytaj też:

Tokio 2020. Wilfredo i Małgorzata Leon - historia pięknej miłości

Bartosz Kurek i jego żona spełnili marzenie. Pochwalili się tym w sieci!

Zaskakujące wieści z domu Zborowskich! Chodzi o rodzinne święta i Wielkanoc

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy