Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Pogrzeb Tomasza Knapika. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Tomasz Knapik zmarł 6 września. Jego syn, dziennikarz "Faktów" Maciej Knapik, podał szczegóły pogrzebu.

Popularny lektor odszedł we śnie, nad ranem. Jego syn w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych napisał, że "od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym". Rodzina i przyjaciele mieli nadzieję, że uda mu się pokonać chorobę. Niestety, Tomasz Knapik zmarł w poniedziałek.

Pogrzeb Tomasza Knapika. Gdzie i kiedy?

Maciej Knapik przekazał, że pogrzeb jego ojca odbędzie się 13 września o godzinie 13 w Domu Pogrzebowym na Wojskowych Powązkach. Odprowadzenie do grobu na Starych Powązkach nastąpi o 14.30 sprzed bramy IV (kw 198-4-1).

Knapik poprosił, by żałobnicy nie kupowali kwiatów. Zamiast tego wpłacili datek na rzecz rodzin ewakuowanych z Afganistanu.

Reklama

Dodał link do zrzutki prowadzonej przez Fundację HumanDoc i Fundację ICAD. Przedstawiciele tych organizacji zbierają środki na pomoc dla rodzin ewakuowanych z Afganistanu. Pieniądze są potrzebny na wsparcie psychologiczne, porady prawne, leki i zapewnienie opieki dzieciom uchodźców.

Kim był Tomasz Knapik?

Tomasz Knapik nie żyje. Jego głos znała cała Polska

Karierę medialną rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu - głównie w Trójce i w Telewizji Polskiej.

Reklama Na początku lat 90., gdy w Polsce rozkwitał rynek kaset wideo, czytał wiele filmów. Po zmianie ustrojowej został lektorem Polskiej Kroniki Filmowej, pracując tam do końca jej istnienia. W 1993 zaczął współpracować ze studiami dźwiękowymi takimi, jak: Studio Publishing, Studio Eurocom, czy Studio En-Be-Ef. 

W 1995 został zatrudniony na stałe w telewizji Polsat i stał się głównym lektorem stacji. Czytał niemalże wszystkie filmy i seriale, a także zwiastuny zapowiadające ich emisje.

W 1996 powrócił do współpracy z Polonią 1. W 2005 był jednym z głównych lektorów w filmach i serialach w telewizji Tele 5. 

W latach 2005-2007 współpracował ze stacją TVN oraz TVP1. 

W 2008 nagrał zapowiedzi głosowe dotyczące przebiegu trasy dla systemu informacji pasażerskiej w warszawskim ZTM emitowane w autobusach i tramwajach.

16 września skończyłby 78 lat.

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Knapik | Maciej Knapik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »