Reklama
Reklama

Po rozwodzie z Kukulskim jej kariera runęła. Zmieniła całkowicie branżę

Monika Borys (58 l.) pod koniec lat 80. święciła tryumfy na polskiej scenie muzycznej. W rytm piosenek "Co ty królu złoty" czy "Słodka Lady" bawiła się cała Polska. Obdarzona wyjątkową urodą piosenkarka skradła serce Jarosława Kukulskiego. Wkrótce po rozstaniu z muzykiem, Borys usunęła się w cień. Już nigdy nie wróci do show-biznesu. Trudno uwierzyć, czym zajmuje się obecnie.

Monika Borys na szczycie list przebojów

Monika Borys (sprawdź!) karierę muzyczną rozpoczynała w 1987 roku. Wszystko zaczęło się od współpracy z ówczesnym członkiem Trubadurów oraz kompozytorem, Ryszardem Poznakowskim. Równocześnie rozwijała swój warsztat wokalny i uczestniczyła w przeróżnych festiwalach. Zaledwie rok od debiutu scenicznego została ogłoszona najlepszą debiutantką roku w plebiscycie czytelników "Panorama". Niedługo później jej piosenka pt. "Słodka Lady" znalazła się na szczycie krajowych rankingów muzycznych. 

Reklama

Kariera Borys nabierała tempa. W 1989 roku podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu sięgnęła po nagrodę publiczności, a piosenka "Co Ty królu złoty" stała się szlagierem. Również w życiu uczuciowym piosenkarki sporo się działo. Monika Borys poznała Jarosława Kukulskiego, wkrótce połączyło ich głębokie uczucie. Para wzięła ślub, a wokalistka stała się dla Kukulskiego muzą, inspirującą do dalszego tworzenia.

"Była przebojowa, piękniutka, miała ogromny temperament. Myślę też, że była we mnie zakochana, tyle że liczyła na zbyt wiele z mojej strony" - opowiadał w wywiadzie dla "Agory".

Po rozwodzie z Kukulskim, kariera Moniki Borys runęła

Monika Borys i Jarosław Kukulski doczekali się syna - Piotra. Obecnie mężczyzna ma 34 lata, a szerszej publiczności jest znany jako "Pikej". Pozycja Borys w show-biznesie zaczęła stopniowo słabnąć, gdy jej mąż zachorował. Jarosław Kukulski wymagał opieki, a żona ani przez moment nie wahała się przed porzuceniem działalności artystycznej na rzecz pielęgnowania ukochanego.

"Miałam swoje pięć minut i jestem wdzięczna losowi, że mogłam przeżyć cudowną przygodę z piosenką, ale... to już nie wróci" - mówiła szczerze w wywiadach.

Wkrótce w mediach zaczęły krążyć pogłoski o rzekomo toksycznych stosunkach pomiędzy Natalią Kukulską a jej macochą.

"Gazety robią ze mnie potwora. Jestem szykanowana i niszczona" - żaliła się w rozmowach z kolorową prasą Monika Borys.

Córka Anny Jantar nigdy nie zabrała głosu w tej sprawie, dlatego trudno powiedzieć, ile w tych doniesieniach było prawdy.

Co robi dzisiaj Monika Borys?

Pomimo upływu czasu, Monika Borys nigdy nie doczekała się akceptacji ze strony rodzimych mediów. Łatka macochy Natalii Kukulskiej przylgnęła do niej na dobre i to właśnie ona zrujnowała jej karierę muzyczną.

"Nawet gdy już nie byłam częścią tej rodziny, nadal przy każdym artykule związanym z Natalią, czytałam, jakie to ona miała straszne życie ze mną, jaka jestem okropna. Najbardziej zawsze podobały mi się teksty w gazetach w stylu, ''jak powiedział nam przyjaciel rodziny'' i potem stek kłamstw. Nigdy ów przyjaciel nie miał ani imienia, ani nazwiska. I tak jest niestety do dzisiaj" - opowiadała po latach.

Artykuły publikowane na jej temat nierzadko zawierały oburzające sformułowania insynuujące, że Borys poślubiła Jarosława Kukulskiego wyłącznie dla pieniędzy. W plotkach nie było ani cienia prawdy, bowiem przed przystąpieniem do ślubu, para podpisała intercyzę. W 2003 roku ich małżeństwo się rozpadło, a Monika Borys na zawsze zeszła ze sceny. I choć 5 lat później usiłowała na nowo znaleźć dla siebie miejsce w show-biznesie, to złośliwe treści na temat jej relacji z Natalią Kukulską skutecznie zablokowały możliwość powrotu do dawnej działalności.

"Wróciły te cudowne artykuły, skupiające się na robieniu ze mnie jędzy, a z Natalii pokrzywdzonej. Jakby ktoś robił to specjalnie... Wiele osób przeszkadzało mi w powrocie. W końcu doszłam do wniosku, że głową muru nie przebiję. Nie pozostało mi nic innego, jak wycofać się z życia publicznego" - powiedziała Borys w wywiadzie dla "Party". 

Obecnie Monika Borys pracuje na rynku nieruchomości i prowadzi własną firmę deweloperską.

Zobacz też:

Żałoba w domu Kukulskiego. Jej śmierć ukryli przed całą Polską. "Natrafiliśmy na świeży grób"

Macocha Kukulskiej wyjawiła swoją prawdę dopiero po latach. Okrutne plotki zniszczyły jej karierę! "Zrobiono ze mnie potwora"

Monika Borys: Plotki zniszczyły jej karierę... Dziś zajmuje się budową domów!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Borys | Natalia Kukulska | Jarosław Kukulski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy