Reklama
Reklama

Piotr Żyła jest bardzo religijny... ale nie jest katolikiem? Zdradziło go wyznanie duchownego!

Piotr Żyła (36 l.) należy do religijnych osób, które uczęszczają na nabożeństwa, ale nie są katolikami. Do jakiego Kościoła należy znany skoczek? Odpowiedź może zaskoczyć nawet jego największych fanów!

Piotr Żyła nie jest katolikiem? Wyznanie duchownego zaskakuje!

Piotr Żyła jest bardzo wierzący i relacja z Bogiem jest dla niego ogromnie ważna. Mimo to nie jest katolikiem.

W wywiadzie przeprowadzonym dla portalu bielskobiala.naszemiasto.pl duchowny Jan Byrt wypowiedział się na temat sportowca. Jak się okazuje, Piotr chodził do szkoły, w której można było wybrać rodzaj opieki duszpasterskiej! 

Duchowny szczerze o skoczku! Piotr Żyła nie jest katolikiem

"Piotr chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gdzie są prowadzone zarówno katolickie, jak i ewangelickie lekcje religii. Uczniowie są z całej Polski i należą do różnych Kościołów. Opiekę duszpasterską nad uczniami sprawują dwaj katecheci - katolicki i ewangelicki. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi"- skomentował duchowny.

Reklama

Jak się okazuje, silna wiara nie jest związana jedynie z młodością sportowca. Również dziś mężczyzna bierze udział w nabożeństwach, angażuje się w działalność Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i pomaga w organizacji uroczystości charytatywnych.

Kto wspiera Piotra Żyłę?

Piotr Żyła w młodym wieku wziął ślub ze swoją pierwszą wieloletnią ukochaną, Justyną Żyłą. Pomimo rozwodu i niesnasek, Justyna wciąż mu kibicuje, co udowodniła 25 lutego. To właśnie wtedy skoczek zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w Planicy. Kobieta dzień po zwycięstwie umieściła na Instagramie fotografię z domu i dodała do niej wymowne serce.

Aktualna partnerka Piotra, Marcelina Ziętek również cieszyła się z sukcesu na skoczni. Rozpłakała się ze szczęścia i szybko napisała na Instagramie, że pęka z dumy. To nie jedyny powód do radości nowej ukochanej skoczka. Para przez dłuższy czas ukrywała swoją relację, a zdradziło ich dopiero... zdjęcie, na którym kobieta przytula się do męskiego torsu!

Na samym początku była żona Piotra Żyły była bardzo cięta na nową ukochaną, nazywała ją "konkubiną", a ta nie pozostawała dłużna i publikowała coraz więcej wspólnych zdjęć...

Czytaj też:

Piotr Żyła bez tajemnic. Co wiesz o naszym skoczku? Rozwiąż quiz!

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek świętują Boże Narodzenie. Zabrakło pieniędzy na telefon?

Niebywała historia! Piotr Żyła mistrzem świata po ataku z 13. pozycji

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | Justyna Żyła | Marcelina Ziętek
Reklama
Reklama
Reklama