Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Piotr Najsztub uniewinniony. Dziennikarz potrącił kobietę na pasach

W 2017 roku mediami wstrząsnęła wiadomość, że znany publicysta i dziennikarz Piotr Najsztub spowodował wypadek. Został oskarżony o potrącenie na pasach 77-letniej kobiety. Sąd wydał wyrok w tej sprawie.

5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie, Piotr Najsztub potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Starsza pani została odwieziona do szpitala z rozległymi obrażeniami: miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki.

Piotr Najsztub został oskarżony przez prokuraturę o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym osoba trzecia odniosła obrażenia.

To jednak nie był koniec problemów dziennikarza. Okazało się, że nie miał prawa kierować żadnym pojazdem, bo kilka lat wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Nie miał też ważnego przeglądu technicznego auta i OC.

Po trwającym kilka miesięcy procesie Najsztub został uznany za winnego zarzucanego mu czynu i skazany na grzywnę oraz wypłacenie poszkodowanej rekompensaty i pokrycie kosztów procesu.

Reklama

Najsztub został uniewinniony

Wtedy do akcji wkroczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który uznał, że kara jest niewspółmierna do winy i zapowiedział złożenie odwołania. Sąd Rejonowy w Piasecznie ponownie przeprowadził proces.

Najsztub został jednak uniewinniony. Prokurator odwołał się więc do sądu wyższej instancji, który 18 października podtrzymał wydany wyrok.

Sędzia przekazał również, że śladów nie zabezpieczono w sposób właściwy, a biegli musieli opierać się na pewnych założeniach.

Wyrok jest prawomocny.

Zobacz także:

Emil Stępień do matki Dody: jest "pedofilką i zoofilką"

Wrocław. Areszt dla podejrzanego o podpalenie radiowozu

Księżniczka Amalia Windosr przyłapana z... piwkiem!

Przemysław Czarnek wprowadza... nowy przedmiot do szkół!

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Najsztub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »