Reklama
Reklama

​Piotr Kaszubski usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat więzienia

Piotr Kaszubski (30 l.) usłyszał 14 zarzutów, z których najpoważniejsze dotyczą celowego wprowadzenia w błąd co najmniej 180 tys. osób oraz prania brudnych pieniędzy. Kaszubski konsekwentnie zapewnia, że jest niewinny. Razem z nim przed sądem stanie 10 jego bliskich, w tym matka.

Piotr Kaszubski, który, zgodnie z obowiązującą ostatnio modą, życzy sobie być wymieniany z imienia i nazwiska, na znak, że nie ma sobie nic do zarzucenia, usłyszał wreszcie prokuratorskie zarzuty.

Jak informuje Radio Zet, „najmłodszemu polskiemu milionerowi” postawiono 14 zarzutów, w tym celowe wprowadzenie w błąd co najmniej 180 tysięcy klientów na temat rzekomej skuteczności sprzedawanych przez niego produktów. Jak ujawnia Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, w ten sposób Kaszubski wyłudził prawie 31 milionów złotych. Pojawia się także zarzut dotyczący prania brudnych pieniędzy

Reklama

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie w piątek 13 maja. Razem z Kaszubskim oskarżonych zostało 10 innych osób, w tym jego matka, współpracownicy i znajomi. 

Skandal z udziałem Kaszubskiego ciągnie się od lat. Początkowo był promowany w telewizjach śniadaniowych jako „najmłodszy polski milioner”, chociaż na oferowane przez niego zabiegi upiększające nabrała się, chociaż tylko przez chwilę, Ilona Felicjańska. Skończyło się ucieczką z fotela dentystycznego, gdzie miała przejść zabieg wybielania zębów jednym z „cudownych” preparatów sprzedawanych przez Kaszubskiego. Jak potem ujawnił jeden z pracowników Kaszubskiego w rozmowie z „Newsweekiem”, trudno jej się dziwić:

Jak ujawnili w „Newsweeku” byli pracownicy Kaszubskiego, gdy wyszło na jaw, że pasty wybielające, sprzedawane przez niego niszczą dziąsła, a po preparacie odchudzającym ludzie dostają wysypki, "najmłodszy polski milioner" tylko śmiał się, że są tacy głupi i dali się na to nabrać.

Piotr Kaszubski stanie przed sądem

W końcu Kaszubskim zainteresowała się policja. Proces ciągnie się od 6 lat, jednak jest szansa, że tym razem prokuratura dopnie swego. Jak ujawnia prokurator Saduś w rozmowie z Plotkiem:

Do tej pory przesłuchano 675 świadków, w tym pracowników Kaszubskiego oraz oszukanych przez niego ludzi. Jak ujawnia rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie:

Przy okazji wyszło na jaw, że zamieszczane na opakowaniach informacje dotyczące skuteczności i stopnia sprawdzenia produktu nie miały nic wspólnego z prawdą, a ich zadaniem było wprowadzanie kupujących w błąd. Kaszubski zapewnia, oczywiście, że jest niewinny. Jak przypomina rzecznik Marcin Saduś:

„Najmłodszemu polskiemu milionerowi” grozi do 15 lat więzienia.

Zobacz też:

Magdalena Stępień kazała powtórzyć badania Oliwiera. Zdarzył się cud 

Avril Lavigne w odważnej stylizacji zdobywa czerwony dywan. Punkowa księżniczka?

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kaszubski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy