Reklama
Reklama

Piotr Gąsowski w ostrych słowach o TVP. I dodaje: "To jest czystej wody "ku*ewstwo!"

"Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału" - napisał w piątek na Twitterze szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Informacja nie wywołałaby aż takich emocji, gdyby nie fakt, że ukazała się dwa dni przed ostatnim meczem piłkarskich mistrzostw Europy. Wielu komentatorów uznało to za wyjątkowy skandal.

Jak się okazuje, Szpakowski będzie komentował zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jednak jego głos nieprzerwanie od 1983 roku towarzyszył dużym wydarzeniom związanym z piłką nożną - zarówno europejskim, jak i światowym rozgrywkom.

Dariusz Szpakowski ofiarą hejtu

Szpakowski w ostatnich tygodniach mocno "oberwał" od Internautów, którzy wytykali mu błędy w trakcie komentowania meczów. Niektórzy wręcz sugerowali, że powinien już odejść i zwolnić miejsce młody i zdolnym dziennikarzom sportowym, ale nie w taki sposób. Jedną z nich jest Dawid Miązek z RMF MAXXX.

Inni postanowili nie komentować tej sytuacji, a w inny sposób wyrazić swoją solidarność ze Szpakowskim. Prezes PZPN Zbigniew Boniek zamieścił wymowne zdjęcie z podpisem "Dla mnie byłeś i jesteś nr 1".

Reklama

Wiele znanych osób zamieściło wpisy broniące legendy. Jedną z nich jest Piotr Gąsowski. Widać, że aktor jest bardzo poruszony ostatnimi wydarzeniami, postanowił wyjaśnić skąd wynika jego oburzenie. "Moi drodzy! Moja wypowiedź , którą za chwilę przeczytacie, będzie wypowiedzią tyleż długą, co emocjonalną a przede wszystkim, apolityczną i po prostu... ludzką!" - zaczyna.

Gąsowski odniósł się także do hejtu, jaki pojawił się w sieci w kierunku Szpakowskiego. Zaznacza, że to legenda polskiego komentatorstwa sportowego i choćby z tego powodu należy mu się szacunek.

Dalej aktor porusza ważny wątek "grzebania kolejnej legendy". Pisze, że takie zachowanie jest zwyczajnie podłe i nieszlachetne. Padają także mocniejsze słowa: "A nazywając rzecz po imieniu... to jest czystej wody "ku*ewstwo"! Nie zgadzam się z tym całym sercem i duszą!". Zwraca też uwagę, że odsunięcie Szpakowskiego od Euro 2020, to pozbawienie go godnej emerytury, na którą zdecydowanie zasłużył. Dziękuje również tym, którzy jednak stanęli w obronie komentatora.

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Gąsowski | Dariusz Szpakowski | mecz | Euro 2020
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy