Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl
Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »

Paweł i Małgorzata Królikowscy: kulisy ich małżeństwa. Rodzina jest najważniejsza!

Małgorzata (52 l.) i Paweł (55 l.) Królikowscy są małżeństwem od 27 lat. Przeszli różne, gorsze i lepsze chwile. Ale najważniejsze jest dla nich, że stworzyli piękną rodzinę i obiecali sobie, że wspólnie spędzą starość.

Poznali się na studiach we wrocławskiej PWST. Paweł Królikowski od początku wiedział, że piękna koleżanka z grupy będzie jego żoną. Jednak Małgorzata Ostrowska-Królikowska już tej pewności nie miała. Dlatego musiał o nią walczyć pięć lat. I wywalczył. 

Reklama

Ujął ją wytrwałością, szczerością i szlachetnością. Choć, jak w każdym małżeństwie, nie zawsze układało im się dobrze, para przetrwała wszystkie kryzysy. Pomogła im w tym wiara, która daje siłę, by pokonywać nawet największe trudności, i konsekwencja. 

- To kwestia odpowiedzialności za swój wybór. Myślę, że na tym polega dojrzałość. 27 lat temu dokonałam wyboru i jestem konsekwentna. Żyję ze świadomością, że już nie jestem "ja", tylko "my" - mówi Małgorzata. 

Doczekali się pięciorga dzieci. Najstarszy syn Antoni poszedł w ślady rodziców. Gosia zajęła się domem, a Paweł zarabiał na rodzinę. O tym, że chce być mamą, wiedziała od najmłodszych lat. 

- Miałam 24 lata. Przyglądałam się starszym aktorkom, które spotykałam w garderobie w teatrze. Ciągle mówiły o pracy. Postawiły na karierę. Rodziny się rozsypały, czasem były samotne. Wiedziałam, że chcę inaczej. Chciałam żyć dla kogoś - wspomina Małgosia. 

Mąż jest jej wdzięczny za dom, który stworzyła, w którym nigdy na niedzielnym stole nie brakowało obiadu.

- Prawdziwa miłość została opisana w Starym Testamencie w "Pieśni nad pieśniami" - uważa Paweł. Królikowski napisał ostatnio dla żony piosenkę: "Umówimy się kiedyś na starość. Łyk wiśniówki w pogodny dzień. Uskładałem fortunę niemałą. Słów, które z Tobą roztrwonić chcę".

***
Zobacz więcej materiałów

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Królikowski Paweł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje