Reklama
Reklama

Paulina Tomborowska przed laty była dziewczyną Salety. Szczęście odnalazła u boku innego

Na początku lat 90. ubiegłego wieku Paulina Tomborowska należała do grona najbardziej zapracowanych polskich modelek. Była jeszcze licealistką, gdy zadebiutowała przed obiektywem i na wybiegu. Modeling – choć odniosła w nim wielki sukces – nigdy jednak nie był jej jedyną pasją. Sprawdziła się też jako aktorka i dziennikarka telewizyjna, a głośno było też o jej związku z Przemysławem Saletą. Kilka lat temu wycofała się z show-biznesu. Czym zajmuje się obecnie?

Paulina Tomborowska była w ostatniej dekadzie XX wieku jedną z zaledwie kilku Polek, które pretendowały do miana światowych supermodelek. Piękna warszawianka cieszyła się szczególnym powodzeniem w... Japonii, gdzie pracowała przez cztery lata. Była tuż po maturze, gdy podpisała swój pierwszy międzynarodowy kontrakt i pojawiła się na wybiegu w Mediolanie, a zaraz potem w Tokio.

KIm była Paulina Tomborowska?

Karierę w modelingu Paulina rozpoczęła, będąc szesnastolatką: "Na pokazy biegałam po szkole" - wspominała w rozmowie z "Vivą!". Praca modelki była spełnieniem dziewczęcych marzeń Pauliny, ale nie zaspokajała wszystkich jej ambicji.

Reklama

Rodzice pozwalali jej na udział w sesjach zdjęciowych, reklamówkach i pokazach mody, ale nalegali, by zdobyła "jakiś normalny fach". Wybrała zawód prawnika (jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego), a po latach wyznała w wywiadzie, że studia uchroniły ją przed zatraceniem się w świecie mody.

"Studia sprowadzają na ziemię, przywracają poczucie rzeczywistości. Modeling to naprawdę szalony biznes" - powiedziała, goszcząc w studiu "Dzień Dobry TVN".

Przemysław Saleta i Paulina Tomborowska stworzyli medialny związek

W polskim show-biznesie Paulina Tomborowska "zaistniała" na początku 1999 roku, gdy na dobre osiadła w kraju i związała się z... Przemysławem Saletą. O związku modelki i boksera pisały wszystkie brukowce. Para pojawiła się m.in. na okładce "Vivy!", a na łamach pisma opowiedziała o swej wielkiej miłości, która - jak się okazało - nie była aż tak wielka, by przetrwać próbę czasu.

W czasie, gdy postrzegano ją przede wszystkim jako "dziewczyna Salety", Paulina zadebiutowała na małym ekranie w roli pielęgniarki Iwony Skowrońskiej w serialu "Czułość i kłamstwa". Potem zagrała w głośnych "Egoistach" Mariusza Trelińskiego, pojawiła się w jednym odcinku "Sąsiadów" i "Na dobre i na złe", wystąpiła w epizodzie w telewizyjnej produkcji "Przeznaczenie" i kinowym hicie "Miłość na wybiegu". Kariera aktorska nie była jej jednak pisana. Znacznie lepiej radziła sobie jako dziennikarka.

Paulina Tomborowska: Życie modelki zmieniło się, gdy wyszła za mąż i została matką

Paulina przez kilka sezonów współpracowała ze stacją Polsat Cafe, na której antenie prowadziła programy "Zoom na miasto" i "Z tyłu sceny". Fani z pewnością pamiętają ją również jako partnerkę Artura Orzecha, u boku którego występowała w "Twojej Liście Przebojów" emitowanej na antenie Programu 1 TVP oraz z muzycznego show Atomic TV "Czarny ekran".

Był moment, że Paulina Tomborowska regularnie pojawiała się na czerwonych dywanach i brylowała na imprezach dla VIP-ów z show-biznesu. Jej życie zmieniło się, gdy wyszła za mąż za biznesmena Macieja Nawrockiego.

"Mąż daje mi coś bardzo nieuchwytnego, co można nazwać poczuciem siły. Wiąże się ono głównie z tym, że nie muszę się już martwić, jak zapłacić rachunki" - opowiadała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost". 

Dziś była gospodyni programów Polsat Cafe jest przede wszystkim mamą. 8-letnia córka i starszy od siostry o kilka lat syn są dla niej najważniejsi.

Po urodzeniu córki Paulina Tomborowska wycofała się z show-biznesu, ale nie zrezygnowała z bywania na stołecznych salonach. Emerytowana modelka regularnie pojawia się na pokazach nowych kolekcji swojego przyjaciela Dawida Wolińskiego oraz na corocznych balach Fundacji TVN.

Paulina od lat unika wszelkiego rodzaju mediów - nie udziela wywiadów prasowych, bardzo rzadko przyjmuje zaproszenia do występów w programach telewizyjnych, praktycznie nie istnieje w internetowych "społecznościówkach". 47-letnia eks-modelka zajmuje się obecnie obrotem nieruchomościami. Jest współwłaścicielką rodzinnego biznesu - spółki jawnej specjalizującej się w kupnie, sprzedaży, wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami.

Zobacz też:

Paulina Tomborowska zaliczyła wpadkę na imprezie!

Saleta przyznał się do ogromnych problemów zdrowotnych. Udar i dwa covidy to nie wszystko

Paulina Tomborowska urodziła!

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Saleta | Polsat Cafe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama