Reklama
Reklama

Państwowa Inspekcja Pracy zbada sprawę Tomasza Lisa. Będzie kontrola w "Newsweek Polska"

Tomasz Lis (56 l.) to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w kraju. Niedawno stał się bohaterem artykułu na portalu wp.pl, w którym pojawiły się informacje jakoby miał mobbingować swoich podwładnych. W reportażu wypowiedziało się kilkadziesiąt osób. Teraz Państwowa Inspekcja Pracy postanowiła zbadać całą sprawę. W sieci pojawiły się głosy, że kontrola w "Newsweek Polska" odbędzie się w ten piątek.

W serwisie wirtualnemedia.pl pojawiła się informacja, w której czytamy, że w najbliższy piątek w redakcji "Newsweek Polska" pojawi się Państwowa Inspekcja Pracy i rozpocznie kontrolę procedur antymobbingowych oraz antydyskryminacyjnych. Wszystko za sprawą artykułu Wirtualnej Polski. W publikacji zostały opisane niewłaściwe zachowania byłego już naczelnego gazety Tomasza Lisa.

W "Newsweek Polska" pojawi się Państwowa Inspekcja Pracy

Według informacji, które zgromadzili dziennikarze "Rzeczpospolitej" w środę Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie poinformował o planowanej kontroli w "Newsweek Polska". Okazuje się, że będzie ona dotyczyć obowiązujących w firmie procedur oraz regulaminów antymobbingowych.

Reklama

Inspektorzy, którzy będą przeprowadzać kontrolę, pojawią się w siedzibie redakcji w najbliższy piątek. W sprawie wypowiedziała się Katarzyna Łażewska-Hrycko (główny inspektor pracy), która potwierdziła informacje pojawiające się w mediach.

Tomasz Lis tłumaczy się z zarzutów

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska oficjalnie nie potwierdziło informacji, które pojawiły się w mediach. W oświadczeniu, które znalazło się w serwisie press.pl, zostały opisane jedynie procedury dotyczące mobbingu obowiązujące w firmie.

Po kilku dniach od opublikowania artykułu wp.pl w sieci zawrzało. Do serwisu zgłosiło się wiele osób, które pracowały z Lisem. Wszyscy pracownicy potwierdzili szkodliwe zachowania 56-latka. Anonimowi rozmówcy określali Lisa, jako mściwego oraz bardzo potężnego.

Lis w rozmowie z dziennikarzem Tok FM postanowił ustosunkować się do zarzucanych mu czynów. Według niego tekst wp.pl oparty jest na kłamstwach oraz oszczerstwach.

Zobacz też:

Allan Krupa wydał drugi singiel. Co na to Edyta Górniak?

Kalendarz zawodowy Cichopek pęka w szwach. Co z jej rolą w "M jak miłość"?

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy