Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Oto nowa Marta Kaczyńska

Pojawienie się Marty Kaczyńskiej na pokazie Evy Minge podczas Sopot Fashions Day było wymowne. Ta decyzja to powrót do ważnych dla niej wartości...

Przyszła sama - bez córek i męża. Bez ciemnych okularów, szczuplutka. Kiedy się uśmiechała, przypominała swoją mamę. Obecność córki zmarłej tragicznie pary prezydenckiej na pierwszym w Polsce pokazie kolekcji, której tytuł - "Solidarity" - nawiązuje wprost do wartości ważnych dla jej rodziców, była oczywista.

Reklama

W takich momentach Marta czuje wyraźnie, że noszenie nazwiska Kaczyńska jest także dużym zobowiązaniem. To nie ona była autorką pomysłu o wejściu do polityki - w gruncie rzeczy to nigdy nie był i nie jest jej świat.

Kiedy mąż Marcin Dubieniecki w publicznych wypowiedziach dawał do zrozumienia, że on i jego żona mogą znaleźć się na listach wyborczych, dystansowała się od tego, mówiąc, że wypowiedzi te pojawiły się bez jej wiedzy.

Poprawne małżeństwo

Rozbieżność planów i ambicji Marty i Marcina Dubienieckiego widać zresztą nie tylko w tej kwestii. Na zdjęciach - a fotografowani są często - trudno znaleźć gesty bliskości. Bardziej pasuje tu słowo: poprawność. Ale czy to nie za mało?

W kwietniu minęły cztery lata od ich ślubu w gdyńskim urzędzie stanu cywilnego, 22 czerwca Marta Kaczyńska skończyła 31 lat. Coraz częściej myśli o zmianach, które pozwolą jej żyć w sposób bardziej zgodny z jej wyobrażeniami o sobie - bo życie w cieniu męża, apodyktycznego i pełnego ambicji, którego w dodatku często nie ma w domu - przestało jej wystarczać. Nawet jeśli jest to życie pozbawione trosk materialnych.

Jej świat to książki i praca naukowa

- Marta chce wrócić do pisania doktoratu, co zarzuciła jakiś czas temu, przytłoczona zdarzeniami losowymi, zawirowaniami osobistymi, wychowaniem córek - informuje "Życie na gorąco" jedna z jej koleżanek.

Prawniczka ze zdaną aplikacją, kilka lat temu pracująca w jednej z trójmiejskich kancelarii, wie już, że jej światem są książki i... praca naukowa. Tak jak to było w rodzinnym domu.

(nr 25)

LK

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marta Kaczyńska | Marcin Dubieniecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »