Reklama
Reklama

Odtwórca kultowej roli Michaela Myersa z "Halloween" nie żyje. George P. Wilbur miał 81 lat

To niezwykle smutna wiadomość dla fanów kultowego horroru "Halloween". Znany aktor, który wcielał się w głównego bohatera popularnej serii, zmarł w wieku 81 lat. Informacje o śmierci gwiazdora przekazał jego wieloletni przyjaciel i kolega po fachu - Christopher Durand. Fani z całego świata przesyłają kondolencje.

Nie żyje gwiazdor serii "Haloween". Miał 81 lat

George P. Wilbur zyskał międzynarodową popularność dzięki występowi w kultowej serii horrorów zatytułowanej "Halloween". Amerykański aktor wcielił się tam w rolę zamaskowanego psychopatycznego zabójcy Michaela Myersa. Postać mordercy na zawsze wpisała się do kanonu popkultury i do dziś inspiruje twórców na całym świecie.

O śmierci gwiazdora poinformował jego przyjaciel, także znany aktor filmów grozy - 59-letni Christpher Durand. On z kolei zyskał sławę dzięki występom w takich filmach jak: "Człowiek-demolka", "Resident Evil:Zagłada" i "Halloween: 20 lat później". Na swoim facebookowym profilu umieścił osobiste pożegnanie z kolegą po fachu:

Reklama

"George P. Wilbur zmarł zeszłej nocy. George, byłeś człowiekiem z klasą i byłeś bardzo kochany. Będzie cię brakowało. Spoczywaj w pokoju" - czytamy w social mediach.

Do kondolencji Duranda dołączają się fani z całego świata.

Kim był ekranowy Michael Myers?

Choć większość widzów kojarzy aktora jedynie z występami w horrorach z serii "Haloween", który na fali popularności doczekał się niezliczonej ilości kontynuacji, amerykański gwiazdor kina grozy występował także w innych produkcjach.

George P. Wilbur urodził się w 1941 roku w stanie Connecticut. W młodości służył w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych. Po odejściu z marynarki rozpoczął pracę na ranczu w Tucson w Arizonie.

Zadebiutował już w 1966 roku w filmie "El Dorado", jako kaskader legendarnego gwiazdora westernów - Johna Wayne'a. W podobnej roli występował też w innych produkcjach. Był dublerem Bruce'a Willisa w pierwszej części "Szklanej Pułapki", zastępował aktorów w wymagających scenach filmu grozy "Egzorcysta III" i towarzyszył Arnoldowi Schwarzeneggerowi na planie "Pamięci absolutnej".

W filmografii Geroge'a P. Wilbura oprócz trzech części horroru "Haloween" (aktor wystąpił w czwartej i piątej odsłonie  kultowego cyklu, znajduje się także w napisach końcowych szóstej części, lecz pojawił się tam nie jako aktor, ale kaskader) znajdują się takie produkcje jak: "Pogromcy Duchów II", "Mission: Impossible", "Switch" i "Podpalaczka".

Zobacz też:

Grób Janosika świeci pustkami. Marek Perepeczko spoczywa na warszawskich Powązkach 

Mikołaj K. ma poważne kłopoty. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystawiła akt oskarżenia

Joanna Krochmalska wraz z dziećmi została bez środków do życia. Przez Liroya odcięli gaz w jej mieszkaniu 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: George P. Wilbur
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy