Reklama
Reklama

Niewiarygodne, co zrobił z domem Połomskiego. Jest "dziwny" i brakuje w nim drzwi

Ekskluzywna, letniskowa posiadłość Jerzego Połomskiego została sprzedana. W jej miejscu urządził się jednej z najpopularniejszych polskich architektów. Dawne wnętrze zniknęło. Co teraz znajduje się w domu dawniej należącym do wielkiego muzyka?

Dom Jerzego Połomskiego został sprzedany. Odnowiony robi ogromne wrażenie

Ekskluzywny domek Jerzego Połomskiego (sprawdź) został sprzedany. Kupił go znany architekt Krzysztof Miruć. Urocza posiadłość z ogrodem przeszła spektakularną metamorfozę, co można było zobaczyć w najnowszym wydaniu "Dzień Dobry TVN".

Teraz dom muzyka jest pełen nowoczesnych rozwiązań, udogodnień i dodatków. Jak właściciel sam przyznaje, budynek dalej niesie historię gwiazdy, nawet jeśli został nieco przebudowany.

Reklama

Krzysztof Miruć kupił dom Połomskiego. Nowoczesne wnętrze i... brak drzwi

"To Jerzy Połomski zaprojektował ten dom i rozpoczął jego budowę w 1976 r., więc ten dom jest historią, choć odrobinę go przebudowałem. Daje mi odrobinę prywatności i spokoju. Mogę tu odpocząć. Cisza jest fantastyczna. Ten dom jest teraz po remoncie. Jest w sumie dziwny. Nie ma w nim drzwi, są same okna, chciałem mieć kontakt z ogrodem i lasem, chciałem widzieć, jak zmienia się las" - wyznał architekt w znanej śniadaniówce.

Nowy właściciel zdecydował się, zamiast płytek na kuchennej ścianie zamontować lustro, co ma wiele zalet (również w czyszczeniu). Parter domu ma 90 metrów kwadratowych, gdzie znajduje się pokój dzienny, sypialnia i gabinet, a przestrzeń dodatkowo optycznie powiększają lustra w kuchni.

"W moim łożu wezgłowiem są XVII-wieczne drzwi ściągnięte z Tybetu. Sypialnia nie jest duża, jest przytulna i świetnie się tu wysypiam. Tu jest też szkatułka pana Jerzego Połomskiego. Ten dom ma fajną historię, a ja takie historie lubię" - opowiadał Miruć.

Kolory i otoczenie lasu. Tak wygląda dom Jerzego Połomskiego

Wrażenie robią także wybrane kolory. W salonie architekt sprezentował sobie klasyczne i lubiane w nowoczesnych pomieszczeniach beże. Nie mogło też zabraknąć ozdobnej ściany ceglanej i nadających przytulności wnętrzu ogromnych lamp oraz obrazów w stonowanej kolorystyce.

Do tego dom otacza cudowny ogród. W końcu w przestrzeni Połomskiego nie można byłoby się obejść bez takich inspirujących przestrzeni. Budynek niemal znajduje się w środku lasu, a w otoczeniu nie brakuje rzeźb będących prezentem od znajomych eksperta.

Jak można podsumować odmienioną przestrzeń? Teraz nowoczesny klimat miesza się tu z tradycją, którą lubił Połomski. Trzeba przyznać, że taki złoty środek jest bardzo atrakcyjny.

Jerzy Połomski zmarł w Skolimowie

Niestety, choć miejsce to wydaje się wręcz doskonale do spędzenia emerytury, Jerzy Połomski odszedł w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Plan przeprowadzki został zaakceptowany przez samego Połomskiego, gdy znajdował się w lepszej kondycji psychicznej. Mimo to Połomski nie odnalazł się z nowym miejscu. Jak wspominali rezydenci Skolimowa, stronił od ludzi, a ze względu na postępującą utratę słuchu, kontakt z nim był utrudniony.

Jerzy Połomski został pochowany na warszawskich Starych Powązkach. Jeszcze za życia artysty, jego menedżerka i opiekunka zamówiła nagrobek, którego projekt Połomski zatwierdził osobiście.

Czytaj też:

Romans Połomskiego z gwiazdą TVP był sensacją. Ta więź była szczególna

Jerzy Połomski ukrywał to przez lata. Wielka tajemnica ujrzała światło dzienne dopiero po jego śmierci

Jerzy Połomski przed śmiercią stronił od ludzi. Miał wstydliwy problem. "To ze mną jest kłopot"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Połomski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy