Reklama
Reklama

Miesiącami czekali na nowy grób Połomskiego. Obiecała coś zupełnie innego. Fani nie będą zadowoleni?

Jerzy Połomski odszedł w listopadzie 2022 roku. Chociaż od jego śmierci minęło już sporo czasu, to do tej pory artysta nie doczekał się godnego miejsca pochówku. Dopiero niedawno w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, stanął nagrobek Połomskiego. Artysta jeszcze przed śmiercią zadecydował, jak ma wyglądać.

Grób Jerzego Połomskiego

Jerzy Połomski (posłuchaj!) zmarł w Domu Artystów Scen Polskich w Skolimowie 14 listopada 2022 roku. Artysta już za życia postanowił zadbać o miejsce swojego spoczynku. Jerzy zdecydował, że chce zostać pochowany ze swoją ukochaną siostrą Jadwigą Pająk na Starych Powązkach.

Reklama

Kobieta odeszła w lipcu 2022 roku, a jej ciało zostało złożone do grobu wykupionego wcześniej przez Połomskiego.

"Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki" - mówiła dziennikarzom "Super Expressu" Violetta Lewandowska, menedżerka piosenkarza.

Zobacz też: Maria Koterbska zdradzała męża z Połomskim? Plotki niemal zniszczyły jej małżeństwo...

Nowy grób Jerzego Połomskiego

Dziennikarze "Super Expressu" dowiedzieli się, że płyta nagrobna została wykonana z grafitu afrykańskiego, na którym umieszczone zostało szkło mleczne hartowane. To właśnie na tych kilku warstwach wycięto profil twarzy artysty oraz mikrofon. Według ustaleń dziennika nagrobek waży aż 2,5 tony, a prace nad nim trwały aż cztery miesiące.

Koncepcja nagrobku Połomskiego była jednak zupełnie inna. Wcześniej planowano umieścić na nim zdjęcie artysty oraz granitowe płyty winylowe. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu, ponieważ obawiano się kradzieży.

Grób muzyka do tej pory był bardzo zaniedbany. Po wieńcach i zniczach, które zostały złożone w dniu pogrzebu, nie było żadnego śladu. Na szczęście nowy nagrobek został już postawiony i teraz cieszy oko wiernych fanów artysty.

Zobacz też:

Prawda o Jerzym Połomskim wyszła na jaw? Przez lata to ukrywał     

Jerzy Połomski padł ofiarą plotek. Wszystko za sprawą "serdecznej sąsiadki"                

Jerzy Połomski zostawił po sobie spory majątek. Kto go otrzyma?!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Połomski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy