Reklama
Reklama

Nie żyje Ben Lanzarone. Był autorem muzyki do jednego z najlepszych musicali

Ben Lanzarone nie żyje. Kompozytor miał na koncie autorstwo muzyki do seriali "Dynastia" i "Statek miłości". O śmierci amerykańskiego muzyka i aranżera poinformowała jego żona, aktorka Ilene Graff.

Ben Lanzarone nie zyje

Nie żyje Ben Lanzarone. Artysta miał 85 lat. Najbardziej był znany z komponowania ścieżki dźwiękowej do programów telewizyjnych takich jak  "The Tracy Ullman Show", "The Jay Leno Comedy Hour" i "Mr. Belvedere". Był też autorem muzyki do seriali: "Dynastia", Statek Miłości", "Vegas" i "Hotel". To właśnie jemu zawdzięczamy jeden z największych hitów lat 70. musical "Grease". Co prawda Lanzarone skomponował oryginalną muzykę, do broadwayowskiej wersji tego hitu. Muzyką do filmu z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John zajęli się już Barry Gibb i John Farrar.

Reklama

Ben Lanzarone - kariera

Ben Lanzarone znany jest też z tego, że skomponował kilka dżingli, które pojawiły się w ponad tysiącu reklam, płyt i ścieżek dźwiękowych. Koncertował z takimi artystami jak m.in.: Frank Sinatra, Art Garfunkel, Mary Travers, Anthony Newley, Petula Clark, Lainie Kazan i Mason Williams.

Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców, przyznało Benowi Lanzarone nagrodę i tytuł kompozytora, którego utwory są najczęściej wykonywane na świecie.

Prywatnie Lanzarone w 1977 roku poślubił aktorkę Ilene Graff, z którą występował m.in. w serialach "Mr. Belvedere" i "Doktor Hart". Para prowadziła także popularne warsztaty "Making the Song Your Own", które miały pomóc wokalistom odnaleźć radość w muzyce.

Ben Lanzarone zmarł we śnie 16 lutego 2024 roku po długiej walce z nowotworem płuc. Informację o jego śmierci potwierdziła żona, która czuwała przy artyście do samego końca. 

Zobacz też:

Nie żyje wieloletnia partnerka Wojciecha Młynarskiego. Bliscy żegnają Joannę Kossowską

Aktor znany z "Klanu" nie żyje. Odszedł tuż przed 82. urodzinami

Nie żyje znany raper. Miał zaledwie 26 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy