Reklama
Reklama

Nie żyje aktorka "Barw szczęścia". Spływają kondolencje z całej Polski

Nie żyje Mirosława Krajewska-Marczewska, aktorka znana z serialu TVP "Barwy Szczęścia", a także z hitowego filmu Stanisława Barei "Brunet wieczorową porą". O śmieci poinformowała rodzina aktorki. Miała 83 lata.

Nie żyje Mirosława Krajewska-Marczewska

Aktorka Mirosława Krajewska-Marczewska zmarła w środę, 6 grudnia 2023 roku w wieku 83 lat. O śmierci artystki poinformowały PAP jej dzieci Katarzyna Kozak i Marcin Marczewski. Aktorka miała na swoim koncie role teatralne, filmowe i dubbingowe. Wielka popularność zdobyła dzięki roli w kultowym dziele Barei "Brunet wieczorową porą" i serialowi TVP "Barwy szczęścia". Grała również w "Plebanii" czy "Na dobre i na złe".

Mirosława Krajewska-Marczewska miała 83 lata

Mirosława Krajewska urodziła się w Warszawie 11 września 1940 r. W 1962 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Reklama

Mirosława Krajewska-Marczewska miała w swoim dorobku artystycznym kilkadziesiąt ról: m.in.: "Brunet wieczorową porą" (Irena Kowalczyk, siostra Anny Roman), w czteroodcinkowym serialu "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (lekarka Irena), "Trzy minuty. 21.37". (sąsiadka).

W latach 1962-64 występowała w Teatrze Śląskim w Katowicach, później, do 1997 roku, była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Zobacz też:

Sylwia Peretti pokazała zdjęcie z Patrykiem. Gwiazda "Królowych życia" pomagała innym 

Nie żyje Jarosław Mikulski. Był znanym muzykiem i uczestnikiem "Baru"

Nie żyje Cezary Szczygielski. Aktor grał w "Klanie" i "Ojcu Mateuszu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje | Barwy szczęścia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy