Reklama
Reklama

Nie żyje aktor "Klanu" i "Ojca Mateusza". Miał 82 lata

Nie żyje Cezary Szczygielski. Aktor zagrał w wielu polskich serialach, m.in. w "Klanie", czy "Ojcu Mateuszu". Ostatnio pojawił się produkcji "#BringBackAlice". O śmierci aktora poinformował w mediach Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Cezary Szczygielski

Cezary Szczygielski urodził się 25 lutego 1941 roku w Warszawie. W swoim dorobku miał role w filmach takich jak: "Ubu Król" (2003), "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (2015) czy "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2020).

Polskiej publiczności aktor jest znany z takich obrazów jak:  "Klan", "Na Wspólnej", "Pitbullu", "Mamuśki", "Na dobre i na złe", "Prokurator", "Na sygnale", "Belle epoque", "Blondynka", "Stulecie winnych", "Ojciec Mateusz", "39 i pół tygodnia". Ostatnią rolę Szczygielski zagrał w produkcji HBO "#BringBackAlice" z 2023 roku.

Reklama

ZASP żegna Cezarego Szczygielskiego

O śmierci Cezarego Szczygielski poinformował Związek Aktorów Scen Polskich. 

"Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Bródzieńskim (kondukt od kościoła drewnianego). Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy ogromnego współczucia" - napisano w pożegnaniu zamieszczonym na Facebooku.

Zobacz też:

Przyjaciele z "M jak miłość" żegnają Macieja Damięckiego. Te słowa łamią serce

Nie żyje Hanna Gucwińska. Legendarna dyrektorka wrocławskiego zoo miała 91 lat

Zmarła młoda gwiazda TVN-u. Zaledwie dzień wcześniej wrzucała zdjęcie ze szpitala

W wieku 85-lat zmarł legendarny wokalista Piwnicy Pod Baranami. Polska w żałobie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy