Reklama
Reklama

Największe skandale Telekamer. W ciągu 25 lat działo się wiele! Oto lista najlepszych afer

Telekamery to nagrody dla dziennikarzy, aktorów i osobistości telewizyjnych. Choć nagrody swoją tradycję mają od 25 lat, to są obecnie jedynie cieniem dawnej świetności. Jakie afery i skandale mogliśmy obserwować przez ostatnie lata Telekamer "Tele Tygodnia"?

Pierwsze Telekamery rozdano w latach 90. ubiegłego wieku. Było to wówczas święto telewizji, radia, seriali i celebrytów. Wówczas cała oprawa i ranga imprezy miała charakter Oscarów. Dziś, jest jedynie cieniem dawnej świetności. Nie oznacza to, że telewizyjne osobistości na nią nie przychodzą! Oto lista najciekawszych afer związanych z Telekamerami z ostatnich 25 lat.

Telekamery 2011: afera kuponowa

Emocje w 2011 roku wznieciła informacja, że nagrodzony serial "Barwy szczęścia" mógł otrzymać ponad 70 000 nielegalnych głosów! Wówczas nagrodzona została również Katarzyna Zielińska. Twórcy serialu zaprzeczyli doniesieniom, a organizator konkursu przyznał, że zauważyli nieprawidłowości i część głosów została unieważniona.

Reklama

Telekamery 2015: Beata Tadla zepsuła statuetkę

W 2015 roku, kiedy Beata Tadla była jeszcze w związku z Jarosławem Kretem, szybko obiegła plotka, że dziennikarka zniszczyła statuetkę. Według informacji z "Super Expressu", Beata Tadla tak dobrze bawiła się po gali rozdania nagród, że statuetka została pozbawiona rąk i nogi. Wartość całej statuetki wynosiła 7 000 złotych.

Według naocznego świadka Tadla z roztrzaskaną statuetką biegała po sali: "Z wyrwaną ręką biegała jak szalona po sali, krzycząc ile sił w piersiach". Beata Tadla zaprzeczała tym informacjom, a ówczesny rzecznik stacji TVP również powiedział, że taka sytuacja nie miała miejsca.

Telekamery 2016: zwyzywany i ośmieszony Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec mocno odczuł, że przestał być lubiany. W 2016 roku podczas wręczania statuetki z kategorii "Serial fabularno-dokumentalny" ktoś z sali krzyknął w jego kierunku: "kłamca".

Krzysztof Ziemiec był wówczas szefem "Wiadomości TVP", a nie oszczędzili go nawet kabareciarze. Piotr Górski i Ewa Błachnio nawiązali to zmian w TVP mówiąc: "lepszy Ziemiec niż cudzoziemiec".

Telekamery 2019: powiedzieli "Danuta Holecka" i zapadła cisza

O tym, że TVP i osoby z Telewizji Publicznej nie są lubiane, już wszyscy wiedzieli. Apogeum niechęci wobec nadawcy publicznego odbyło się w 2019 roku, kiedy to w kategorii "Informacje" wygrała Danuta Holecka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że po wymówieniu jej imienia i nazwiska zapanowała wymowna cisza.

Telekamery 2021: TVP obraziła się na wyniki plebiscytu

To TVP była zawsze kojarzona jako organizator gali. Niestety, po raz ostatni TVP emitowała imprezę w 2016 roku. Po latach, kiedy zmieniała się władza na Wiejskiej (a następnie na Woronicza), a żarty z TVP były na porządku dziennym, Kurski wydał oświadczenie.

"Telewizja Polska wyraża niesmak skrajnie niewiarygodnym przebiegiem plebiscytu Telekamery 2021 (...) Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską" - brzmiał komunikat, który nawiązywał do zagranicznego właściciela tygodnika "Tele Tydzień".

Telekamery 2022: Cezary Żak drwi z PiS

Cezary Żak podczas odbierania statuetki za użył sformułowania, którego polityczka PiS bardzo często używała. Jednak jego przemowa nie spotkała się z entuzjazmem. Być może dlatego, że Telekamery były organizowane przez TVP?

Wypowiedź aktora miała nawiązywać do wielu wypowiedzi Beaty Szydło rozpoczynających się właśnie od słów "Przez siedem ostatnich lat...". 

Laureaci Telekamer 2022

Laureaci 25-lecia Telekamer "Tele Tygodnia" 2022 w 19 kategoriach:

 • Prezenter informacji 25-lecia: Anita Werner
 • Dziennikarz sportowy 25-lecia: Dariusz Szpakowski
 • Serial fabularno-dokumentalny 25-lecia: "Lombard. Życie pod zastaw"
 • Człowiek Roku: Wanda Traczyk-Stawska
 • Juror 25-lecia: Baron i Tomson
 • Prezenter pogody 25-lecia: Agnieszka Cegielska
 • Osobowość 25-lecia: Tadeusz Sznuk
 • Produkcja roku: "Żeby nie było śladów"
 • Program rozrywkowy 25-lecia: "Rolnik szuka żony"
 • Dziennikarz publicystyczny 25-lecia: Elżbieta Jaworowicz
 • Telekamera specjalna: Kino Polska
 • Telekamera specjalna: TVP Kobieta
 • Nagroda magazynu "Netfilm": "Rojst 97"
 • Kanał tematyczny 25-lecia: Polsat Sport
 • Serial 25-lecia: "Ranczo"
 • Aktor 25-lecia: Artur Żmijewski

Zobacz też:

Telekamery "Tele tygodnia" 2022: Tadeusz Sznuk nie pojawił się na gali! Jego poruszający list odczytała Krystyna Czubówna

Katarzyna Cichopek: jak wyglądała kiedyś? Cała Polska nazywała ją "Pyzą"

Jennifer Lopez odsłania boskie kształty w skąpym bikini! Fanom aż odebrało mowę!

Matylda Damięcka opublikowała gorzkie grafiki z okazji Dnia Dziecka. Obrazki dają do myślenia... 

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Telekamery | telekamery 2022 | Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy