Reklama
Reklama
Tylko u nas

MTV EMA: Maneskin przed występem na Węgrzech mocno o homofobii! (TYLKO U NAS)

Maneskin od występu na Eurowizji 2021 wdarł się do czołówki światowych artystów. Nic dziwnego, że MTV zaprosiło włoski zespół na rozdanie nagród EMA. Maneskin od początku nie boi się głośno sprzeciwiać homofobii i wspierać mniejszości. Na czerwonym dywanie, w krótkiej rozmowie z Pomponikiem, jasno i bez ogródek dali do zrozumienia, co myślą o homofobach... Orbanowi ich przekaz raczej nie przypadnie do gustu.

Maneskin na MTV EMA

Maneskin, który na MTV EMA wygrał statuetkę w kategorii "ROCK". Na scenie muzycy (sprawdź!) zaprezentowali się w bardzo odważnych kreacjach - zwłaszcza Damiano, wokalista, który wystąpił w przezroczystej bluzce i skórzanych majtkach z ćwiekami, do których dobrał podwiązki i pończochy.

Maneskin do homofobów: Fu*k off

Gala na Węgrzech budzi spore kontrowersje, bo MTV od początku jasno sprzeciwia się homofobii, natomiast premier Węgier - Viktor Orban toczy otwartą wojnę z mniejszościami LGBT+. Jego rząd wprowadził między innymi ustawę zakazującą "propagowania homoseksualizmu", co w praktyce oznacza cenzurę, czy kary choćby za pokazywanie publicznie tęczowej flagi.

Gala MTV EMA na złość rządowi Węgier jest dosłownie naszpikowana przejawami wsparcia dla osób LGBT+, niemal każdy występujący na scenie artysta jakoś nawiązywał do tematu i dawał znać co sądzi na temat stosunku Orbana do mniejszości.

Tuż przed galą udało nam się złapać muzyków Maneskin na krótką rozmowę z Pomponikiem! Jasno wyrazili, co sądzą na temat homofobów... "Fu*ck off" - powiedział Damiano. Potem rozwinął wypowiedź:

Reklama

To nie pierwszy raz gdy Maneskin jasno daje do zrozumienia, co sądzi na ten temat. Podczas występu na Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie Damiano David pocałował kolegę z zespołu i wygłosił krótką przemowę o tym, że każdy powinien mieć do tego prawo, bo "miłość to miłość".

Zobacz też:

MTV EMA: Plejada gwiazd na czerwonym dywanie!

Damiano David pocałował kolegę na scenie w Sopocie!

Gwiazda OneRepublic wspiera LGBT+. Mówi jasno!

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie pomponik.pl

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maneskin | MTV Europe Music Awards
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy