Reklama
Reklama

Młody Mikołaj Radwan był gwiazdą hitowego serialu. Nikt nie wiedział, dlaczego zniknął z show-biznesu

Mikołaj Radwan w latach 90. grał w serialu "Tata, a Marcin powiedział". Rola w tej produkcji przyniosła mu wielką popularność, jednak aktor szybko zniknął z ekranów. Mikołaj Radwan zrezygnował z aktorstwa dla informatyki. Co dziś robi?

Mikołaj Radwan - kariera aktorska

Mikołaj Radwan zainteresował się aktorstwem już w młodym wieku, gdyż miał za wzór resztę rodziny. Pradziadek Mikołaja Radwana był założycielem jednego z teatrów w Warszawie, a prababcia i babcia pracowały jako aktorki. Z kolei mama aktora postanowiła zostać suflerką w teatrze. 

Radwan rozpoczął przygodę z aktorstwem w wieku 6 lat, gdy zagrał w filmach "Kapitan Conrad" i "Smacznego telewizorku". Największą popularność przyniosła mu jednak rola serialowego syna Piotra Fronczewskiego w "Tata, a Marcin powiedział"

Reklama

Serial, w którym grał Mikołaj Radwan, był emitowany w latach 90. a jego fabuła polegała na zabawnych rozmowach taty i syna. Produkcja "Tata, a Marcin powiedział" zyskała wielu fanów. Sam Marcin Radwan mówił, że wspomina pozytywnie współpracę z Piotrem Fronczewskim i rodzinną atmosferę na planie.

Mikołaj Radwan po udanej kreacji w serialu "Tata, a Marcin powiedział" otrzymał jeszcze dwie, serialowe role w "Komedii małżeńskiej" oraz "Matki, żony i kochanki". Aktor postanowił jednak na stałe zniknąć z ekranów telewizyjnych. Dlaczego zrezygnował z aktorstwa? Okazuje się, że zabrał się za spełnienie swojego największego marzenia.

Co dziś robi Mikołaj Radwan?

Mikołaj Radwan po odejściu z zawodu wybrał się na studia informatyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Po ich zakończeniu rozpoczął etatową pracę jako programista gier komputerowych. Zresztą już w trakcie studiów pracował w zawodzie.

Mikołaj Radwan do dziś pracuje jako programista gier komputerowych. Oprócz programowania interesuje się także grą w rugby. Mimo aktorskiego talentu Radwan prawdopodobnie już nigdy nie powrócił do aktorstwa. Żałujecie?

Czytaj także:

Jan Śpiewak: walka z promowaniem alkoholu w sieci. Działacz społeczny w impasie

Danzel zaśpiewał "Wehikuł czasu". Internauci są zachwyceni!

Ella Fitzgerald, Aretha Franklin, Tina Turner. Kobiety, które zmieniły oblicze muzyki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mikołaj Radwan
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy