Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni?

Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni, założonego w 2018 roku przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów? Takie pytanie usłyszał uczestnik kolejnej odsłony teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN rozpoczęła emisję nowych odcinków teleturnieju "Milionerzy". Jak zwykle w fotelu prowadzącego zasiadł Hubert Urbański. W 515 odcinku  "Milionerów" grę kontynuował Jan Steinmetz. Uczestnik zgarnął już 125 tys. zł. Co działo się dalej?

"Milionerzy". Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni?

Od czego pochodzi nazwa zespołu Kwiat Jabłoni, założonego w 2018 roku przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów?

Reklama

  • A: od snobistycznego klubu
  • B: od kiczowatego obrazu
  • C: od luksusowego auta
  • D: od taniego wina

Jan miał wątpliwości. Postanowił poprosić o koło ratunkowe. 

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o pochodzenie nazwy zespołu Kwiat Jabłoni

Nazwa zespołu pochodzi od piosenki "Kwiat Jabłoni", granej pierwotnie przez grupę Trash Budda, zaś sama piosenka opowiada o marce... taniego wina. Zatem odpowiedź D była prawidłowa.

Jan zrezygnował z dalszej gry. Wyszedł ze studia z kwotą 125 tys. zł.

"Milionerzy". Kto odpowiedział na 12 pytań i wygrał milion?

Czy w 11. sezonie teleturnieju poznamy kolejnego milionera? Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

23 września 2021 roku w "Milionerach" padła główna wygrana. Zdobył ją Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". Na szczęście uczestnik znał odpowiedź na zadane pytanie i zapisał się tym samym w historii telewizji, jako osoba wygrywająca milion złotych w teleturnieju. 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobaczcie również:

"Milionerzy". Kto nosi obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

"Milionerzy". Któremu z państw Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku

Tomasz Lis wraca do pracy? Jacek Żakowski wskazał nawet potencjalny termin. Afera po wywiadzie u Żurnalisty

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | teleturniej | Milionerzy (teleturniej)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama