Reklama
Reklama

Mateusz Borek w seksistowski sposób reklamuje walki

Mateusz Borek, który jest jednym z szefów i właścicieli federacji Gromda zareklamował swój biznes w stylu... no właśnie. Tak toksycznej męskości dawno nie widzieliśmy. Klip promujący najnowszą galę walk jest obrzydliwie seksistowski.

Skandaliczna reklama walk na pięści z udziałem Mateusza Borka

Na YouTube i mediach społecznościowych pokazano reklamę walk na pięści sygnowanych przez federację Gromda. Jej szefem jest znany komentator sportowy Mateusz Borek.

Serwujemy wam jedyny turniej w boksie na gołe pięści w Polsce. Gromda wyznacza nową jakość w realnych pojedynkach. Odrzuciliśmy wszystko, co zbędne skupiając się na zachowaniu honorowych zasad rywalizacji sportowej - głosi slogan federacji.

Chyba jednak nie odrzucili wszystkiego zbędnego. Otoczka, w jakiej Gromda reklamuje walki, woła o pomstę do nieba. Jest no nawiązanie do najgorszych seksistowskich wzorów sprzed lat. W filmie reklamowym pojawiają się skąpo ubrane modelki, w obcisłej skórzanej bieliźnie i wyuzdanych pozach. Do tego panowie i sam Mateusz Borek są wystylizowani na mafiozów. Poza ujęciami z walk na pięści w klipie pojawia się broń, pieniądze, w tym również wieszane na sznurku, co sugeruje "pranie brudnych pieniędzy". Wszystko okraszone niewybrednym słownictwem, które nie nadaje się do cytowania. 

Reklama

Nie trudno odgadnąć jak stereotypowo myśleli twórcy  reklamy. Szokiem jest, że w XXI wieku ktoś jeszcze uważa, że w ten sposób powinno reklamować się jakiekolwiek gale pięściarskie. Nie dość, że klip uwłacza kobietom, to sprowadza "męskie" zainteresowania do najniższych instynktów.   

Internauci nie pozostawili suchej nitki na tak seksistowskiej reklamie. Twierdzą, że Mateusz Borek poważnie przesadził, a w reklamie wygląda jak sutener, a nie promotor walk.

A co wy sądzicie o takiej reklamie?

Kim jest Mateusz Borek?

Mateusz Borek (48 l.) to polski dziennikarz, publicysta, komentator sportowy i promotor boksu. Pracę zawodową rozpoczął w Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie. Później pracował w Canal+ jako dziennikarz i komentator sportowy. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi i gazetami.


Od marca 2020 wspólnie z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim tworzy Kanał Sportowy w serwisie YouTube. Dziennikarz promuje boks. Od dwóch lat wspólnie z Mariuszem Grabowskim  założyli organizację walk na gołe pięści Gromda, a 6 czerwca zorganizowali pierwszą galę tego typu wydarzenia, która była transmitowana przez internet w systemie PPV.

Zobacz też:

Mateusz Borek ostro do Sousy: Chłopie, ty się zastanów!

Ewa Farna urodziła! Znamy płeć i imię dziecka

Porzucenie żony to nie wszystko. Tabloid odkrył coś jeszcze

POMAGAMY UKRAINIE!

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Borek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy