Reklama
Reklama

Marta Kubacka i Dawid Kubacki. Oto ich historia miłości, która została wystawiona na najcięższą próbę

Dawid Kubacki pomimo doskonałej formy i wyników postanowił zakończyć swój sportowy sezon. Wszystko ze względu na rodzinną tragedię, która wystawiła młode małżeństwo na próbę. Marta Kubacka, żona skoczka narciarskiego i matka ich dwójki dzieci trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie. Oto jak wyglądała ich historia miłości!

Marta Kubacka i Dawid Kubacki przeżywają teraz najgorsze chwile. Oto ich historia

W niedzielę 19 marca media obiegła wieść, że Marta Kubacka, żona znanego i lubianego skoczka narciarskiego, Dawida Kubackiego została przewieziona do szpitala w stanie ciężkim. To dlatego sportowiec nagle postanowił zakończyć swój sezon sportowy 2022/20223.

Para otrzymała ogrom wsparcia od sportowców innych dyscyplin, znajomych, rodziny i Adama Małysza, który jako Prezes Polskiego Związku Narciarskiego błyskawicznie zaoferował swoją pomoc

Reklama

Marta Kubacka i Dawid Kubacki: jak się poznali?

Marta Majcher-Kubacka urodziła się na Śląsku. To w Katowicach para poznała się na Akademii Wychowania Fizycznego w 2013 roku. Marta trenowała szermierkę, ale też interesowała się skokami narciarskimi. Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu i już w wieku 15 lat rozpoczął karierę skoczka narciarskiego.

"Przygodę z szermierką zaczęłam w wieku 10 lat (...) Jako starsza zawodniczka startowałam w mistrzostwach Śląska, potem w mistrzostwach Polski, później trafiłam do kadry makroregionu, do kadry Śląska i w końcu do kadry Polski. Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy - nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie - zdradziła jakiś czas temu Marta Kubacka w wywiadzie dla "Radia Zet".

To dlatego Dawid Kubacki podczas podawania przykrej informacji o ciężkim stanie zdrowia swojej żony powiedział, że Marta da sobie radę, bo w końcu jest sportowcem. 

Niestety ówczesna sportowa kariera Marty została brutalnie przerwana przez kontuzję. Wtedy skupiła się na macierzyństwie i pomagała mężowi w budowaniu kariery profesjonalnego zawodnika.

"To, że los postawił Dawida na mojej drodze, uważam za coś niewiarygodnego, chociaż nie było tak, że byłam jego dziką fanką i jak tylko go zobaczyłam, powiedziałam sobie "Wow, muszę za wszelką cenę sprawić, by został moim mężem". Uważam, że był to po prostu wyjątkowy dla mnie zbieg okoliczności" - wyznała Marta Majcher w rozmowie z "Radiem Zet".

Dawid Kubacki oświadczył się Marcie na wakacjach

W sierpniu 2018 roku Dawid i Marta polecieli na wakacje do Egiptu i to tam skoczek narciarski zdecydował się oświadczyć ukochanej. Marta podczas powrotu do Polski pochwaliła się na Instagramie zdjęciem pierścionka zaręczynowego na palcu. Zdjęcie opatrzyła zabawnym opisem: "Miał sprzedać za wielbłąda, ale nie wyszło". Z kolei Dawid zapytany o dalsze plany, stwierdził, że wszystko jest ku dobrej drodze, aby się ustatkować.

Marta Kubacka i Dawid Kubacki: ślub i dzieci

Zakochani pobrali się 1 maja 2019 roku w w sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na podhalańskiej Bachledówce. Oprócz zaproszonej rodziny i znajomych, wśród gości znaleźli się też skoczkowie narciarscy z reprezentacji Polski.

"Wychodząc za Dawida, nie wychodziłam za Dawida Kubackiego jako sławnego skoczka, tylko za Dawida Kubackiego, którego kocham (...) Dawid intrygował mnie jako osoba prywatna i od zawsze skupiałam się wyłącznie na tym" - zdradziła Marta Kubacka w rozmowie z "Radiem Zet" w 2021 roku.

Niedługo po ślubie młodzi sportowcy w 2020 na świecie powitali pierwszą córeczkę - Zuzię. W styczniu 2023 roku zostali rodzicami małej Mai. Terminy urodzenia dzieci zawsze nawiązywały do aktualnych konkursów w skokach narciarskich. Może to znak?

Marta Kubacka w ciężkim stanie w szpitalu. Walczy o życie

W niedzielny poranek Marta Kubacka trafiła do szpitala. Dawid w poniedziałek dodał poruszający wpis na Instagramie: "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze".

W poniedziałek więcej informacji udzielił ojciec Dawida, Edward Kubacki, który ujawnił, że Marta miała odczuwać silne zaburzenia rytmu serca.

Adam Małysz zdradził, że Marta przebywa w "najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi" - jak podaje "Fakt".

Pomponik życzy zdrowia dla Marty i spokoju dla Dawida!

Zobacz też:

Ojciec Dawida Kubackiego wyjawił prawdę na temat zdrowia Marty. Kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim

Legenda skoków narciarskich wspiera Kubackiego. "Marta ma dla kogo walczyć"

SZOK! Sąsiadka Kubackich wyjawiła, co mówi się na wsi. Wieści o stanie Marty porażają!

Dawid Kubacki zaniepokoił fanów. Ciężarna żona zaczęła odbierać mnóstwo telefonów!

Żona Kubackiego urodziła! Znamy imię nowej pociechy skoczka

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Marta Kubacka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy