Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Marihuana ratunkiem dla syna Krzysztofa Krawczyka?

Medyczna marihuana ma szansę pomóc Krzysztofowi Krawczykowi juniorowi (46 l.).

Syn Krzysztofa Krawczyka (72 l.) wystąpił niedawno w Łodzi razem z innymi podopiecznymi Studia Integracji Krzysztofa Cwynara. Wspaniale zaśpiewał utwór Elvisa Presleya "Kiss me quick" i dostał wielkie brawa. Jego przyjaciele odetchnęli z ulgą, bo kiedy Krzysztof nie występuje i nie pojawia się na próbach, zaczynają mnożyć się domysły na temat jego stanu zdrowia. Przecież cierpi na padaczkę.

Skutki wypadku sprzed lat

Reklama

Problemy zdrowotne Krzysztofa juniora to pokłosie wypadku z 1988 roku, któremu uległa rodzina Krawczyków, wracając swoim fiatem 125p z Kołobrzegu do Warszawy. Krzysztof Krawczyk miał wtedy liczne uszkodzenia kości twarzy. Jego żona Ewa trafiła do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, a syn ze stłuczeniem pnia mózgu, złamaną ręką, nogą i szczęką. Lekarze niestety zdiagnozowali także padaczkę pourazową.

Choroba towarzyszy Krzysztofowi juniorowi już 31 lat. Kiedy w tym roku, w styczniu w Polsce zalegalizowano medyczną marihuanę dla chorych na padaczkę, dla juniora otworzyła się nowa perspektywa.

- Krzysztof i ja od dawna interesujemy się tą metodą leczenia, czytamy wszystko na ten temat. Mój mąż jest ojcem, który dla dziecka zrobi wszystko, więc jeśli tylko lekarze zaleciliby Krzysiowi leki z medyczną marihuaną, to kupiłby mu takie specyfiki - mówi "Życiu na Gorąco" Ewa Krawczyk.

Dobrą kondycję syna artysty potwierdza również Krzysztof Cwynar. - Pracuję z Krzysiem od 5 lat. Pamięta, by brać leki i ja też nad tym czuwam - mówi i dodaje: - Myślę, że choroba jeszcze bardziej dopinguje go do działania. Ma po ojcu wspaniały głos. Na moich oczach stał się artystą. Ostatnio występuje nie tylko ze Studiem Integracji, ale i w klubie poetyckim Fundacji Kamena, która promuje poezję w Łodzi. Ataki padaczki mogłyby pokrzyżować jego ambitne plany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje