Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Marian Opania pierwszy raz w życiu wysłał kupon "totka". I wygrał miliony!

Marian Opania (75 l.) miał niewiarygodne szczęście. Po raz pierwszy w życiu zdecydował się wysłać kupon totolotka i od razu trafił "piątkę". Wygrana? Całkiem pokaźna!

- Kiedyś oddawałem do naprawy odkurzacz, patrzę: totolotek. "A, zagram sobie, nigdy nie grałem". Pani w okienku wytłumaczyła, co mam zrobić. Wypełniłem, oddałem i zapomniałem. Okazało się, że trafiłem piątkę w systemie! 244 miliony starych złotych. To było prawie 10 tysięcy dolarów - wspomina Marian Opania. 

Reklama

Pieniądze przeznaczył na wyprawę. 

- Do Japonii. Z żoną odwiedziliśmy naszą córkę, która była tam na stypendium rządu japońskiego - wyjaśnia aktor. 

Magdalena jest japonistką z wykształcenia. W liceum dobrze się uczyła, ale nie mogła się zdecydować na kierunek studiów. To tata zaraził ją miłością do tego kraju i zasugerował dziedzinę, w której mogłaby się dalej kształcić. 

- Japonia to, obok wędkowania, moja pasja. Jestem zafascynowany tą kulturą. Magda też ją pokochała - cieszy się Opania. 

Chętnie gościł kolegów oraz wykładowców córki z Kraju Kwitnącej Wiśni. W domu w Dębkach nad Bałtykiem odwiedził ich profesor Kawabata. Zachwycił się dużą figurą Chrystusa frasobliwego, wykonaną przez aktora (rzeźbienie to jego kolejne hobby). 

- Powiedział, że u nich jest takie samo bóstwo, też zamyślone, podparte. Zaproponowałem, by przysłał zdjęcie, to mu je wyrzeźbię. To taki nietypowy Budda z muzeum w Kioto. Wyrzeźbiłem, a w zamian dostałem figurki z laki - opowiada pan Marian. 

Przez lata Opaniowie nawet czworonoga mieli japońskiej rasy- akita.

***

Zobacz więcej materiałów:

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marian Opania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje